Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nem vihetek alkoholos...

Miért nem vihetek alkoholos italt magammal egy étterembe vagy szállodába, hogy ne ott keljen megvennem jóval drágábban?

Figyelt kérdés
Vonatkozhat ez az üdítőitalra is de melyik az a Jövedéki törvény az "etikus viselkedés mellett" ami törvényesen megtiltja azt, hogy alkoholt vigyünk magunkkal egy éttermi vacsora mellé?

#alkohol #üdítő #étterem #szálloda #jövedéki törvény
2014. jan. 1. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Mert tudod, részben ebből élnek ezek a helyek.
2014. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Fokozd a dolgot: Vigyél magaddal az étterembe levest, főételt meg desszertet is dobozba csomagolva. Ott aztán tálald ki magadnak az éttermi tányérokra és edd meg az éttermi villával. Ha szerencséd van, fizetned sem kell....
2014. jan. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Ezt a kérdést magad sem gondolhatod komolyan... :D Ennyi erővel miért mész étterembe, ha otthon sokkal olcsóbban meg lehet főzni ugyanazt a kaját?
2014. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Az étkezési kultúra rendesen baszogatja a biztosítékot!


Ha nincs pénzed az ottani piára , nem kell megjátszani magad, maradj otthon.


Egyébként az tiltja meg törvényesen, hogy bárhol bármilyen házszabályt felállíthatnak, amit kutya kötelességed betartani, ha az egység vendége akarsz lenni.

Pl nem vihetsz be állatot, vagy otthonról vitt terméket, stb.

(Csak hogy tisztábban lássál a kérdéskörben, láttam már vendéget az orrán fújni a vért, (cigány volt) mert nem akarta eltenni az otthonról hozott töltött káposztát!!)

2014. jan. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 doboszoli ***** válasza:
92%
Ha megérted a különbséget az étterem, és a hajléktalan szálló célja, és profilja között, máris közelebb kerülsz a megoldáshoz..))
2014. jan. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Pont azért, hogy ott vedd meg a bolti ár sokszorosáért. Valamiből nekik is meg kell élni.
2014. jan. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezeket a rettenetesen nem a JÖVEDÉKI TÖRVÉNY szabályozására vonatkozó válaszokat. Nem ütődött vagyok ezért is írtam direkt bele, hogy az (etikus viselkedés mellett) melyik az a törvény ami hivatalosan megtiltja azt, hogy egy olyan helyre ami a jövedéki törvény szabályozása alá tartozik miért nem lehet alkoholt bevinni.


Magyarán mondva egy szállodába azért nem vihetnék le egy liter pálinkát mert ha jön a Vámhatóság akkor jogosan kérik a helytől számon azt, hogy ez hol szerepel a készletben a raktárban vagy számlán. Azt pedig egyik sem fogja elhinni, hogy a vendég hozta magával SAJNOS! még akkor sem ha tényleg ő hozta magával.

2014. jan. 1. 19:18
 8/15 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem könyvelőt is aki semmit nem tudott ezzel kapcsolatban mondani. ÉS mielőtt ti itt minden szarnak meg csövesnek elmondatok és hülyének néztek én csak azt tudom elmondani, hogy: Büszke vagyok arra, hogy a saját erőmből és munkámból az elmúlt 13 évben tudtam venni egy régi parasztházat egy nagyváros melletti részen ahol a saját munkámmal gyakorlatilag újra felépítettem egy épületet ami régies, hagyományos és itt szeretnék pár szobát kiadni és egy kis bár jellegű dolgot létrehozni.


Nem panzió nem szálloda hanem egyszerű kis vendégház ahol bátyámmal aki hentes olyan vidéki ízeket és kuriózumot tudunk majd mutatni a nagyvárosi embereknek amire régen vágynak, vágytak.


Ezt azért tartottam fontosnak megosztani, hogy ti is lássátok azt, hogy nem egy idióta vagyok hanem nem akarok véletlenül sem több százezres büntetésekkel kezdeni. Mert sajnos én minden egyes forintomat munkával a saját kétkezű munkámmal kerestem meg és nem örököltem meg édesapámtól kaptam. Biztos könnyebb lenne a dolgokhoz való hozzáállásom de én nem akarok túlságosan a vámosoknak adakozni.

2014. jan. 1. 19:25
 9/15 A kérdező kommentje:

Ja és persze igen, tudom szégyen és gyalázat, hogy 3 könyvelőből 3 nem tudta megmondani a frankót. Pár hónap múlva pedig majd ilyeneknek kell még könyvelési díjat fizetnem, biztos akkor jobban fogják érteni. A 3-ból egyébként az egyik régi adóhivatali dolgozó és 20 éve ebben a könyvelési szakmában van de neki is az volt az első mondata, hogy nem kell megengedni.


Csak ahogy más hasonló helyektől körbekérdeztem ezt a "Vendégek" nem szokták megkérdezni sem engedélyt kérni rá. Köszi. :)

2014. jan. 1. 19:28
 10/15 bumbi02 ***** válasza:
100%

Most akkor dicsekedni jöttél ide, vagy kérdezni?


Amúgy pedig, a "logikádat" követve,miszerint hogyan számol el a vendéglátói egység az üveg pálinkával, mert azt kihiszi el hogy a vendégé... Hogyan számolsz el azzal a sok kabáttal a fogasokon? Ki hiszi el, hogy az a vendégeké? Ugyan.. Nem tiltja törvény hogy alkoholt vigyél szórakozóhelyekre, általában a házszabály tiltja, aminek a be nem tartása indok lehet arra, hogy felszólítsd a vendéget hogy akkor ennyi volt, pápá. Egy szórakozóhely, vendéglátó egység feladata az is, hogy fenntartsa a rendet a területén. Hogy tudja érvényesíteni az akaratát, ha nem tartják be a házszabályát.

2014. jan. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!