Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nem vihetek alkoholos...

Miért nem vihetek alkoholos italt magammal egy étterembe vagy szállodába, hogy ne ott keljen megvennem jóval drágábban?

Figyelt kérdés
Vonatkozhat ez az üdítőitalra is de melyik az a Jövedéki törvény az "etikus viselkedés mellett" ami törvényesen megtiltja azt, hogy alkoholt vigyünk magunkkal egy éttermi vacsora mellé?

#alkohol #üdítő #étterem #szálloda #jövedéki törvény
2014. jan. 1. 14:27
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem dicsekedni jöttem hanem egyértelmű kérdést tettem fel. Nem a körbeírásra vagyok kíváncsi hanem arra, hogy melyik ez a törvény mert én nem találom.


Nem mellékesen igen büszke vagyok arra amit elértem amiért megdolgoztam. Ebben főleg nem kellene kötekedni, feltételezgetni azt, hogy dicsekedni jöttem. Kössz.

2014. jan. 2. 02:04
 12/15 A kérdező kommentje:
Ami biztos, hogy egy régi ismerősömet akinek étterme van azért büntették meg mert egy ősrégi 40 éves Zwack üveg volt a falon amiben az eredeti alkoholos ital 1-2 decije volt benne és azért megbüntették mert ez sehol sem szerepelt. Se számla se standolás se semmi és mielőtt valami kitalált dolognak gondolná bárki a NAV nem hitte el, hogy az csak dekoráció pedig egy fixen rögzített formában volt a falon. (Tehát levenni sem lehetett volna csak úgy.)
2014. jan. 2. 02:07
 13/15 bumbi02 ***** válasza:

Pedig eléggé dicsekedésszagú, hogy ilyen részletesen elemezted nekünk hogy mit is értél el. Na mind1..


Mint írtam, ha a te logikád működne, akkor mint írtam a vendégek kabátot se hozhatnának magukkal, illetve semmit, amiről nincs meg a számlájuk, amivel igazolhatják hogy az az övék..

A Zwack pedig hiába volt ősrégi, az 1-2 deci az 1-2 deci, azt nem a vendég hozta be, hanem a haverod. Ha dekoráció, akkor ki kell üríteni az üveget legközelebb, vagy csak megtartani a számlát róla.

2014. jan. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Kössz a segítséget nagyon sokat segítettetek. Ami biztos, hogy engem nem érdekel a kabátja senkinek sem az alsógatyája se semmije csak idegen alkoholt nem szeretnék látni, hogy ezért engem büntessenek meg. Bízok abban, hogy egyszer ti is hasonló helyzetben lesztek és kőkeményen büntetni fog a hivatal ezért. Nem kocsmáról beszéltem de úgy tűnik ez nem volt elég világos.
2014. jan. 2. 20:03
 15/15 bumbi02 ***** válasza:

Kedves Kérdező..Megpróbálom még jobban leegyszerűsíteni az én kérdésemet feléd, bár nem értem, ha az én kérdésemet nem érted, hogy állhatsz ekkora vállalkozás előtt..


Szerinted, azok a kávézók, éttermek, szállodák, vendéglátóipari egységek, ahol a vendégek dohányozhatnak.. Hogyan bizonyítják be a NAV felé, hogy az a cigi, amit a vendég épp szív, azt a vendég hozta magával, és nem itt vette pult alól? Te se hallottál még ilyenről, ugye?


Mint írtam, a haverod példája más, mert az a Zwack nem a vendégé volt, hanem a haverodé. Tehát a haverod példáját követve, inkább csak attól óvlak, hogy az otthoni fogyasztásra szánt söröket, ne a vendéglátóipari egység hűtőjében tárold. Remélem ezt a választ már sikerül értelmezned.

2014. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!