Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Sokan "feszültségoldásként"...

Sokan "feszültségoldásként" isznak alkoholt. De miután kijózanodott az ember, utána nem lesz megint feszült?

Figyelt kérdés

Sok osztálytársam eljár minden pénteken inni, bulizni, és azt mondják azért isznak, hogy a feszültséget levezessék, a héten felgyülemlett stresszt. Legalábbis ezzel magyarázzák, nem azzal, hogy szeretik a vodka, bor, sör ízét, hanem mert "jó lazulni."


Én nem iszom, de szeretném tudni.


Ha egész héten parázok, mert semmit nem tanulok, és félek, hogy megbukok az érettségin, és pénteken leiszom magam, hogy a feszültségem elmúljon, akkor hétfőn nem kezdődik előröl az aggodalmam?



2014. jan. 6. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Hétfőn még nem, mert el leszel foglalva a másnapossággal. Kedden már igen, meg megint úgy fogod érezni, hogy innod kell! Ennek a lejtőnek nincs vége...
2014. jan. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Nem sűrűn járok bulizni (kéthavonta kb.), de nagyjából értem, hogy mire gondolnak a barátaid.

Nem a jövőre nézve akarják levezetni a feszültséget, hanem az addig megtörténtekre gondolnak (ez jó hülye mondat lett).

Szóval mondjuk ha írtok csütörtökön egy kemény dolgozatot, amire te már tanultál hétfőtől kezdve, akkor pénteken lehet jól esik kitombolni magad, ha már addig a könyvek felett ültél.

Ugyanígy le tudod vezetni a napi feszültséget is pl.: valamilyen sporttal (testépítés, futás, stb...).

2014. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem te sem gondolod komolyan a kérdést, csak nem tetszik, hogy a buliban isznak az osztálytársaid. :)

Természetesen csak addig oldottabb az ember, amíg az alkohol hatása tart.

Vannak, akik szórakozás közben jobban fel tudnak oldódni, ha isznak egy kicsit. Én is így voltam fiatalabb koromban, jobb volt a buli, ha iszogattunk valamit. Ettől még nem lettem később iszákos, vagy alkoholista.

2014. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Phoney ***** válasza:
100%

Igazából a halmozódó feszültség ellen elég hatásos az alkohol, tehát ilyen szempontból igenis működik heti 1 alapon is, persze nem csodaszer.


A közvetlen hatása elmúlik másnap, de az előző heti feszültség kevésbé „jön át”.

2014. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

Istenem! Milyen feszültség lehet egy gimnazistában, amit nem bír levezetni alkohol nélkül?

Nem mondom, ha verik a szülei, rossz körülmények között él, vagy egyéb módon hátrányos helyzetű, akkor még azt mondom oké, élhet feszültségben, de aki a suli okozta feszültséget csak így tudja levezetni, azzal mi lesz, ha kikerül a való életbe???

2014. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Phoney ***** válasza:

13:00

A szelektív memóriád vagy a szerencsés múltad nem mentség arra, hogy lekicsinyled a fiatalok problémáit. A "jó a családi háttere, mi baja lehetne" elv egyre kevésbé működik. Nálad okosabb emberek sem találtak még gyógyszert az elmúlt évtizedek fiatalkori problémáira, habár minden bizonnyal nem az alkohol lesz az.

2014. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bumbi02 ***** válasza:

Egyetértek az utolsó előttivel részben..Mi az a hatalmas stressz,amit csak alkohollal tudnak levezetni? Én se vagyok sokkal idősebb - 20 éves - , de anno, ha stresszes voltam, elmentem futni, vagy focizni, esetleg zenét hallgattam, vagy aludtam.


Én stresszt alkohollal csak szezon végeken vezetek le (mikor havi 300-320 órákat dolgozik az ember).. De az extrémitásoktól eltekintve szerintem mindenképp "természetes" módját kell megtalálni a stressz levezetésének,és nem egyből az alkoholban keresni.



Persze az egész tárgytalan, mivel ez a fiatalok körében inkább csak jó kifogás a részegségre, és ellazulásra... Én is iszok alkoholt, csak én nem fogom rá, hogy a stressz miatt...

2014. jan. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!