Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Sokan miért mondják pl a jack...

Sokan miért mondják pl a jack denielsre, captain morgenre és társaira, hogy minőségi italok?

Figyelt kérdés
Mikor olyanhoz jutnak virul a fejük, hogy milyen minőségit isznak, holott szerintem nem is jók, minőség nem ott kezdődik. Az ára miatt hiszik azt, hogy jó minőség vagy miért?
2014. jan. 12. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a csúcskategória, de már a "normális" kategória képviselői. Kérdés, hogy neked kérdező, a kifinomult ízlésednek hol kezdődik a "jó minőség".
2014. jan. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:
100%

Mert a „minőségi” egy elég szubjektív fogalom. Mindenki onnantól akarja minőséginek nevezni az italokat, ahonnan neki ízlik, úgy látom, te sem vagy másképp ezzel.


Sokkal kézzelfoghatóbb pl. azt mondani, hogy nem prémium/felsőkategóriás. De hogy nem minőségi... technológiai hibás vagy selejt talán? Vagy kimondottan rossz minőségű? Nem.

2014. jan. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

értem, én nem szoktam rövidet inni csak ritkán, ha kínálnak szóval minpségit kb még sosem ittam, csak mondjuk pálinkából kétszer...

de így ahogy magyaráztátok érthető végülis, köszi

2014. jan. 12. 10:59
 4/4 bumbi02 ***** válasza:
100%

Hát, most az hogy te márkákat leszólsz egy az egyben.. Jack Danielsen belül is van több féle, és Captain Morganan belül is van több féle...


Másrészt... Azért mondják hogy "minőségit" isznak,mert az átlagnál drágábbat isznak - nem mindig jobbat -. Példának okáért, mikor itt gyakorikérdéseken is az a kérdés, hogy minél olcsóbban, minél jobban be lehet rúgni.. Nos ők megveszik a legolcsóbb whiskyket, rumokat, aztán bekeverik mindennel, csak hogy ne érezzék az ízüket. De egy Captain Morgant én már nem szeretek bekeverni, annak már van íze ahhoz, hogy élvezzem is azt. Én ezért tartom minőségiBBnek. A Jack Danielst nem tartom sokkal minőségibbnek, inkbb csak drágábbnak, bár ennek ellenére élvezhető whisky.


És épp ezért van az,amit mások is mondtak: a minőség mindenkinek máshol kezdődik. Ezt mindenkinek a saját igényei szabják meg. Én magam már minőséginek tartok egy 5 éves Jamesont is, de egy italszakértő (pl Phoney) ezen biztos vitatkozna, mert ők azért már jóval többet kóstoltak, és tágabb ismeretük van a skáláról.

Amíg valaki csak 10-ig tud számolni, addig a 8-ast nagy számnak fogja tartani.. De ha valaki 100-ig tud, az tudja hogy a 8-as közel se a legnagyobb szám...

2014. jan. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!