Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kislányom osztálytársa verbáli...

Kislányom osztálytársa verbális agressziót alkalmaz ha valami nem a szája íze szerint történik. Kiabál, hisztizik, jelzőket aggat a társaira, most már a felnőttelek szemben is. Mi lehet a háttérben, illetve a többiek miként szereljék le?

Figyelt kérdés
A kislány (számomra úgy tűnik rendezett) szerető családban 12 éves és egyke.Jól tanul de lassan a viselkedése egy disznó pásztoréhoz hasonlít.
2013. febr. 19. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem Te ezt nem tudod megoldani.

Bármi lehet abban a családban, a külcsíny nem minden.

Ha az osztálytársakat nagyon zavarja a kislány hisztirohamai, akkor kérjetek segítséget az osztályfőnöktől. Mást nem tudtok tenni sajnos.

2013. febr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Osztályfőnök tud a problémáról ígéretet kaptam, (még nem telt el sok idő) attól félek a lányomnál szakad a cérna és nyakon vágja amiből viszont nekünk lesz problémánk. Most elkerülő stratégiát alkalmazunk de mindig megtalálja valamivel.
2013. febr. 19. 13:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Mások életével semmit nem tudsz csinálni és nem is a te dolgod kideríteni, hogy milyen (feltehetőleg komoly) okok állnak a háttérben. Egy dolgot tehetsz: a lányodat megtanítod a nehéz emberekkel is bánni, konfliktust kezelni!
2013. febr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én a háttér keresésnél nem a családja hátterét szerettem volna boncolgatni mert nem tisztem sokkal inkább,hogy mi lehet a kiváltó tényező a gyerekek között, mert ha 3 gyermek fecseg ő akkor is közéjük toppan valami kedves beszólással mint te majomka agyatlanka, stb. Kapta már meg a lányom hogy alfajhoz tartozunk bár nem tartozunk se kisebbséghez se idegen népcsoporthoz:)Most ott tartunk ha a lányom látja hogy közelít elmegy onnan ha van rá lehetősége ,de meddig hátráljon meg meddig a határ ahol mindent elviselve menekülőre kell fognia? Mindig nem szaladhatnak a tanár nénihez mert így is sokat foglalkoznak a témával drámaóra keretében és azt se szeretném ha a tanárnéni nyafogósnak tartaná.Anyukával történt beszegetés sok eredményt nem hozott kuncogott nagyokat és lezárta a témát ezzel a mondattal: majd lecsipkedem a vadhajtásokat. Isten bizony büszke volt a kislányra.
2013. febr. 19. 21:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez egy mentális betegség indulásának tűnik. OCD? esetleg depresszió (a gyerekkori depresszió, ugyanis inkább a hisztihez közelít első ránézésre és nem szomorkásak, inkább ingerültek)
2013. febr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szerintem nem depreszió,hanem hiszti.

nálunk is volt egy csaj,aki mindig ordibált,parancsolgatott.Tudom,hogy milyen idegesítő a kis hisztikirálynő,aki bármikor robbanhat.Meguntuk,és visszaugattunk.Hogyha 20 ember osztja egyszerre,utána már nem lesz akkora szája.

Egyszer behúztam egy srácnak negyedikben,és elkezdett sírni.Abban a hónapban négyes lett a magatartásom.Ezenkívül nem ok bajom lett belőle.Ezzel most nem az erőszakos megoldást ajánlom.

2013. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.annyit még hozzátennék,hogy semmiképp sem jó dolog a meghátrálás.A konfliktuskerülés alapvetően nem rossz,de az ilyen lányokat csak még jobban bátorítja,hogy ő ezt úgyis megteheti,mert senki nem akadályozza meg,mindenki fél tőle.

15/L

2013. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ezek szerint bátoríthatom nyugodtan hogy hangosan ossza ki de ne használjon durva jelzőket továbbá mindig legyen tanú mert akkor nem tudja a lányomat bemószerolni a hazugságaival :) A magatartás jegy ebben az esetben cseppet se számít:)
2013. febr. 20. 19:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Lányod semmi mást ne csináljon, csak mondja azt h na már megint itt a hisztis p****a, aki úgy viselkedik mint egy ovis. Aztán mutasson rá feltűnően és röhögje ki jó hangosan.

Többiekkel meg is beszélheti h ahogy meglátják h közelít röhögjék körbe. Ha senki nem veszi komolyan és csak jó kedvre deríti őket, az ellentétes azzal, amit el akar érni és így majd abbahagyja.

Sajnálatos ha gond van a családjában, de azt a szülőknek kell elintézni ill. nevelési tanácsadóba vinni, ha nem hajlandóak foglalkozni a gyerekükkel attól még a tiednek nem muszáj ez miatt szenvedni.

2015. nov. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!