Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Már napi szintetn kívánom az...

Már napi szintetn kívánom az alkoholt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon rászoktam az ivásra,de az a baj hogy nem csak bulikor iszom hanem otthon is.Hétköznap is. :( 16éves lány vagyok.És nem nagyin tudok leszokni.kb.1éve rendszeressen iszom.napi szinten. :(
2014. jan. 22. 15:11
1 2
 1/13 Shai-Hulud ***** válasza:
34%

Igyál csak nyugodtan. Igaz, hogy a májad tönkremegy, de mivel még fiatal vagy, a tüdőd, a szíved, a veséd valószínűleg használható marad. És tudod, milyen sokan várnak ezekre a szervekre?

Úgyhogy húzz bele, nem sajnáld magad!

2014. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 szeretnék segíteni válasza:
100%

Ahhoz,hogy valaki leszokjon a rossz szokásairól,

nagyon erős akarat kell,

akkor se teszi meg,

ha legbelül úgy érzi,milyen jó lenne

2014. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen hogy jutsz hozzá naponta az alkoholhoz? Mennyit iszol, honnan van rá pénzed, honnan veszed az alkoholt, mi válthatta ki, mi van olyankor mikor nem iszol, szüleid tudják? V csak trollkodsz?
2014. jan. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát kiadják,egy két helyen mert sztem kinézek 18nak.Adnak szüleim pénzt.kb.napi1500öt na azt mind italra költöm.Ha nem ihatok akkor ideges vagyok.és kivánom..
2014. jan. 22. 18:52
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ne kívánd. :/ Szépen fokozatosan le kellene róla állnod. 1500ft amúgy egy kis üveg vodka, vagy több üveg bor, lehetetlen h ne érezzék rajtad a szüleid.
2014. jan. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem nagyon vannak otthon,dolgoznak àltalában apám sokat utazik,anyám csak késő este jön haza..általában borozom.van egy borász a környéken 250ér ad egy litert.sörözni is szoktam néha..rövidet nem nagyon iszom.
2014. jan. 22. 20:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

250? lemaradt egy nulla? :D

Az a baj hogy a piálás napi rutinná válik + fizikai függőséget okoz, erről csak nagyon erős akarattal és tudattal lehet leállni. De nem lehetetlen.


Régen én hétvégente piáltam sokat, de nemtudom, soha nem éreztem úgy hogy szükségem lenne rá hétköznapokon is, mióta nem tartom a kapcsolatot a régi haverokkal nem is iszom egyáltalán. Ez nálam 16 éves koromba kezdődött, 18 ig kb minden hétvégén részeg voltam, lett volna ideje függőséget kialakítani. Bár most is érdekel, pl hogy hogyan készülnek a különböző fajtái stb, de nem kívánom fizikai szinten.

2014. jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én sajnos igen. :/ igen 250egy liter. Megveszek 2litert meg 2liter colát,aztán egész nap iszom.volt hogy suliban is. :/ De egyszerűen szükségét érzem,mert úgy érzem hogyha részeg vagyok vagy iszom akkor sokkal könnyebb minden.
2014. jan. 22. 22:24
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szar ügy. Anyám is elég sokat iszik mostanában, napi 1 litert megiszik és néha valami töménnyel kíséri, de gőzöm sincs mivel lehetne róla leszoktatni. Ez itt Mo-n valami elcseszett néphagyomány. Szerintem az alkoholról kialakult képpel van a baj, nem szabad rá megoldásként tekinteni, még ha könnyebb is. Mi lehet annak az oka hogy más országokban SOKKAL kisebb az alkoholisták aránya? Szerintem az hogy nem is gondolnak arra hogy ez megoldás lehet, itthon pedig sajnos "normális". A haverjaim akikkel nem tartom a kapcsolatot mai napig minden héten kora isszák magukat, ebbe belegondolni is durva, mennyire tönkreteszi a szervezetet ez hosszú távon. Anyám is kb fél éve kezdett ráállni a napi 1 üveg borra, de gőzöm sincs mi okból veszi meg minden egyes nap, azon kívül h "segít". Nem segít, csak ront a helyzeten. Tüneti megoldást nyújt durva mellékhatásokért cserébe.


Hogy akarsz róla leszokni? Az már jó hogy látod hogy ez gond, és hogy ez csak árt neked hosszú távod. Most jön a következő lépés, le kell róla szoknod, de ebben nem tudok tanácsot adni. Az biztos hogy segítene hogyha megszüntetnél minden kapcsolatot az olyan emberekkel akik ebben támogatnak, haverok, a borász ismerősöd, bárki. Ha a szüleid olyanok akkor tőlük is kérhetsz segítséget.

2014. jan. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy vicces kicsit hogy ez alatt a kérdés alatt egy ilyen van: "Mennyi idő után leszek képes újra inni?" .:D
2014. jan. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!