Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Részegekkel hogyan kell...

Részegekkel hogyan kell beszélni? Néha olyan helyzetbe kerülök, hogy hozzám egy részeg/ittas ember beszél. Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Volt többször ebben részem. Osztálykiránduláson, lakodalomkor, mikor az emberek isznak.

És van, hogy mindig 1 ember teljesen berúgott, és megtalál engem, és elkezd velem dumálni.


Én meg úgy akarok vele beszélgetni mintha józan lenne, mintha nem lenne részeg.


Megkérdem, hogy mondja el máskép,, vagy fejtse ki bővebben, ekkor fintorognak egyet, megpróbálják, vagy visszakérdeznek, hogy "miről beszélsz?..."

Vagy kérdeznek tőlem valamit, én válaszolok, és nem értik a válaszom, bele kötnek olyan dolgokba, hogy "mi az hogy iskola???" :D


Szóval kérdésem: Egy részeg/ittas emberrel, mikor oda jön, és beszél hozzám, kérdez valamit, és nem érti miről beszélek, vagy hülyeségeket mond, vagy fogalma sincs, hogy ki vagyok, és nekem beszél, mintha a haverjához dumálna, mit tegyek?


Bólogassak, és lépjek le onnan? Vagy mi a jó megoldás?



2014. febr. 3. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Én lelépnék, aki velem akar beszélgetni, az tiszteljen meg azzal, hogy normálisan viselkedik. Nem kötelező annyit inni, hogy síkhülye legyen tőle az ember.
2014. febr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Phoney ***** válasza:
100%
Vagy tűröd, hogy nincs észnél a beszélgetőpartnered, vagy otthagyod a gyászba. Nincs csodaszer...
2014. febr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Másodikkal értek egyet.

Vagy elfogadod, hogy ő most jól érzi magát és nincs teljesen tudatánál, ennek kapcsán nem veszed éppen komolyan, poénosra veszed a figurát és könnyedén elfecsegsz vele.

Vagy ha ez számodra annyira irritáló, ördögtől való dolog, akkor otthagyod.

Egyébként nem mondom, hogy mindenütt alpárira kell magát inni az embernek, sőt, de eléggé hangulatgyilkos, mikor mindenki jól érzi magát, egyvalaki pedig duzzog és képtelen kezelni a helyzetet.

2014. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Nem értem, miért lenne duzzogás, ha valaki nem szeret olyanokkal beszélni, akik nincsenek tudatuknál. Szerintem ha valakit ez zavar, akkor az illető biztosan nem is jár buliba ilyen iszok-hányok-belefekszem társasággal, tehát nincs "hangulatrombolás" se. Én legalábbis nem járok, mert nem tartom ezt szórakozásnak. Utcán pedig ha odajön egy részeg hajléktalan, nem fogok nekiállni beszélgetni vele, arrébb megyek, és szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki így tesz. Ennyi. Első voltam :)
2014. febr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél úgy, mint akit érdekelnek az élet nagy problémái (drága kocsmák/ drága cigi), de SAJNOS menned kell épp valahova.


Ezzel nem igazán veszíthetsz, és legalább biztos nem idegesíted fel a másikat.

2014. febr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Igyál te is, és akkor majd jól elbeszélgettek.
2014. febr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Én is azt akartam írni, hogy igyál te is, de beelőztek :(
2014. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Rúgj be te is és beszélgessetek :D
2014. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!