Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Staropramen vagy Pilsner...

Staropramen vagy Pilsner Urquell a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 5. 19:23
 1/5 Joci_27 ***** válasza:
Én a Staropramen-t jobban kedvelem, de mindkét általad leírt sör erős középkategória, szóval mindkettő jó, főleg jó hidegen :) de amúgy ez teljesen egyéni ízlés kérdése
2014. ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És mind a kettőt lehet kapni a Sparban?

Meg a Kozel-ről is ez a kérdésem.

2014. ápr. 5. 20:13
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha lehet a Guinness ír fekete sörről is ezt kérdezném.
2014. ápr. 5. 20:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg mind megtalálható Sparban, InterSparban mindenképpen, talán a Guinness nem.


A Staropramen talán a közízlésnek jobban megfelel, a Pilsner Urquell pedig keserűségével tűnik ki. Mindkettő kiváló sör, inkább ízlés dolga, hogy kinek mi a "jobb". Magam részéről inkább iszom Staroprament, de alkalomadtán a Pilsnert sem vetem meg, a nyertes azonban a Budweiser Budovar, ha cseh sörökről van szó :)

A Kozel az már gyengébb sör, de az se olyan rossz.


Meg kell jegyeznem, hogy az itthon kapható Staropramen és Kozel köszönőviszonyban nincs a Csehországban kaphatóval. Előbbinél egyszerűen más sör jut el hozzánk, mint amit kint lehet kapni (ott ráadásul kétféle kapható, az import valahol a kettő között lehet mind ízben, mind minőségben, de még maligánfokban is), utóbbit meg licenc alapján főzik Kőbányán.

2014. ápr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Többször voltam Csehországban az elmúlt években, és még arcmosáshoz is sört használtam. Kint a Staropramen egy olcsó sör, mint is bármelyik ászok, olyan 10-12 korona. A Pilsner egy magasabb kategóriájú sör, 20 korona felett lehetett kapni, és házigazdánk elmondása szerint, csak az ide tévedt külföldiek isszák! :D Ittam kint mindkét féle Kozelt, szerintem pont olyan volt, mint az itteni. Viszont a kinti helyben főzött söröknek, vagy a csapoltaknak tényleg nincs itthoni megfelelője! Ittam olyan szűretlen sört, hogy amikor megkóstoltam, le is ment húzóra, de nem baj, mert már ott is volt a cseh lányka, és kérdezte: One more beer?
2014. ápr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!