Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 35 éves vagyok. Két éve...

Pully kérdése:

35 éves vagyok. Két éve elkezdtem vonzódni a jó minőségű -leginkább- magyar borok iránt, pedig mindig sörös voltam, nem kívántam a bort. Ez egy olyan korral jár típusú dolog lehet? Mert nem értem én sem saját magamat ez miatt a gyökeres váltás miatt.

Figyelt kérdés
Most viszont már inkább a bor mellé teszem le a voksomat a sörrel szemben -bár, az is jól esik néha. Most is elmegyek a barátaimmal (hasonló korosztály) sörözni néha, de már nem kívánom annyira a sört, inkább egy jó bort innék, viszont a vendéglátóipari egységekben sosincs olyan minőségű bor, amit szívesen meginnék (bolti áron 2-3eHUF/palack), még az elitebb helyeken sem. A barátaim sem értik, persze elfogadják (15-20 éves kapcsolatok), csak mostanában "bogarasnak" tartanak miatta. Bocs, kicsit hosszúra sikerült, de nem igazán tudom, hogyan fejezzem ki ezt a bennem lakozó kérdőjelet.

2014. máj. 1. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2014. máj. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyasmi.
2014. máj. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
hát igen.. érettebb lettél... a bor egészen más
2014. máj. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
En vilag eletemben boros voltam. Utaltam a sort. Aztan 24 eves koromban a sorre tertem at. Ez nem korfuggo mint latod, de az izlesunk valtozik idovel. E azt en nem tudom te milyen helyekre jarsz, de ha az nem egy talponallo vagy egy diszko, akkor lehet kapni jo borokat. Nekem legutobb sikerult 2500-at fizetnem masfel deciert, mint a legolcsobb boruk.
2014. máj. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Változik az ember. Egy csomó ételt felnőtt koromra szerettem meg, bort speciel mindig is ritkán ittam, de míg egész ifjan az édes, félédes fehéret szerettem (Tokajit, a család mindig azt vett), ma már a száraz vöröset (de a Tokajit máig szívesen megiszom). A sör az egy ilyen szociális meg nyáron kellemes cucc, az nálam örök. Főleg a kedvenc belga típusaim.
2014. máj. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kor is közbejátszhat, de nem csak az, szerintem csak az izlés változik.
2014. máj. 2. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az embernek változik az ízlése, pl. rengeteg étel van amit eddig szerettem és most nem kívánom, és van amit gyerekkoromban nem ettem meg és mostanában nagyon megszerettem, így van ez az italokkal is. Attól pedig nem vagy bogaras, hogy csak a jobb italokat szereted, én is csak akkor iszom bort, ha az valóban minőségi, olcsó borokat nem szeretem, ha már iszom 1-1 pohárral, akkor az valóban jó legyen.
2014. máj. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Te tudod, de a bor jobban hülyít! Hajrá sör!
2014. máj. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
ja, nem kell nyakalni 8as, finoman érezni érezni a napsütés ízét benne:))))) (fuj sör)
2014. máj. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Talponállókban nem is próbálkoznék, ott csak az olcsó fröccsnek és vadásznak való folyóborok szoktak lenni... Eddig egyszer találkoztam olyan hellyel, amelyik "Milyen minőségi borotok van?" kérdésemre nem a Dankó Pistával, vagy hasonlókkal riogatott.

A sör nagyon jó nyáron, de egy jóféle fröccs sokszor ezerszer jobban esik, mert jobban oltja a szomjat a hőségben. Mondom ezt sörösként is, mert sokáig a sör mellett nyáron azért jobban esett egy-egy jóféle fröccs.

Borfélékbe szándékosan nem mentem bele eddig, de csak száraz, és abból a teltebb, tanninban gazdagabb vörösök, nyáron pedig fröccsnek persze egy fehér, vagy rozé, persze szintén száraz amit szeretek.

2014. máj. 2. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!