Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Én alkoholista lennék? Többi lent

Én alkoholista lennék? Többi lent

Figyelt kérdés
20éves fiú vagyok, és egy héten egyszer max kétszer megiszok 2-3doboz sört, anyám szerint alkoholista vagyok

2014. máj. 2. 13:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha a rendszeres életvitel része lett, akkor az vagy.
2014. máj. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Le tudok róla mondani van olyan hogy hónapokig nem iszok egy kortyot sem, de van mikor megkívánom pl: nyáron vagy csak lazítani szeretnék nem kocsmába megyek hanem hozok haza pár sört más italt nem nagyon iszok max ritkán egy minőségi pohár bort, de pl: ma is ittam 2 sört anyám ki van akadva utoljára kb 2hete ittam..
2014. máj. 2. 14:12
 13/17 anonim ***** válasza:

Az orvosok altal javasolt maximum napi alkoholfogyasztas felnott ferfiak eseten a napi 2 doboz sornek megfelelo alkoholegyseg. Ettol tobb sor jarhat egeszsegugyi kockazatokkal.


Magyarorszagon igen rugalmasan kezelik az alkoholizmus fogalmat, de valojaban akkor alkoholista valaki, ha a rendszeres alkoholfogyasztas negativ hatassal van a sajat es kornyezete eletere. Tehat nem alkoholista az aki minden nap megiszik egy sort, sem az aki 3at. Ugyanis ezek semmilyen negativ hatast nem valtanak ki.

2014. máj. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egy 20 éves átlag testalkatú embert nem igazán üt meg 2-3 sör, legfeljebb egy kicsit spicces lesz tőle, és ha ezt hetente max. 2-szer csináld akkor nem vagy alkesz, főleg ha mást nem is iszol csak sört.
2014. máj. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
az alkoholista, meg a alkoholizmus egy nagyon tág dologként értelmezett fogalom. aki nem iszik abszolúte alkoholt, annak persze, hogy sok, meg ijesztő heti 2-3 sör, ami szerintem abszolút baráti mennyiség, főleg ha mondjuk nem a löwenhugyot iszol ,hanem belepakolod a gasztronómiába, és egy jó ebédhez, kiválóan harmonizál egy pohár-korsó sör. szóval van akinek rettentő soknak hangzik a 2-3 sör hetente, van aki meg néz rád, hogy lehet csak annyit is inni? volt itt egy szép definíció az alkoholizmusról a hsz-ek között, hozzátennék még annyit, hogy az alkoholista akkor is környezete terhére van, ha nem ihat. alkoholista az, aki nemtud a pia nélkül létezni, elvonási tünetei vannak (izzadás, remegés, ingerlékenység, akár betegségek, vérnyomásingadozás, minden egyéb dolog elhanyagolása, és mindent ennek rendel alá, és ahogy fogy a pénze, megy lejjebb mindenének a színvonala. ha valaki abszolút nem iszik alkoholt, valószínűleg annak a "mértékével" sincs tisztában, hogy egy sör az mennyi (főleg nyáron) mondjuk egy duplavodkához mérve, stb, de ugyanakkor lehet nyomós oka is arra, hogy ne fogyasszon szeszt, ez tiszteletben tartandó, mivel akár kellemetlen gyerekkori élmény is okozhatja. na elég szellős lett.... :))
2014. máj. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Még nem.
2014. máj. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha anyukád ilyeneket mond, akkor inkább ő nézesse meg magát orvossal! Heti 4-6 sör nem alkoholizmus, hanem egészség. Egyeseknél van egy kis tudatzavar, de ne törődj vele!
2014. máj. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!