Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet leszokni a piáról? Sajnos kb. fél éve naponta iszom, hol pálinkát, hol vodkát. Nem túl sokat (2-3 felest), de azt kívánom. Utána már nem kell. Ez alkoholizmus? Hogyan szokjak le?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Ez a rendszeresség már alkoholizmusnak számít. Abba kell hagyni, olyan sok minden másra is rászokhat az ember.
2014. máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
76%
Próbáld meg, hogy amikor iszol mindig egyre kevesebbet és, ha utána esetleg kívánod vagy bármi, akkor egyél. Próbáld meg elterelni róla a gondolatod.
2014. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Ez egyáltalán nem alkoholizmus! 8-10 feles 10 sörrel, vagy 1-2 L borral! Az ,ár igen! Egészségedre válik még ennyi!Nincs miről le szoknod!
2014. máj. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

Ez igenis alkoholizmus már. Nem a mérték, hanem a rendszeresség számít egy függőség esetében, és ez az.


Kérdező, esetleg nekem az jutott eszembe, hogy ne állj meg 2-3 felesnél, hanem igyál többet, amíg rosszul leszel (de azért óvatosan, ne a detoxban köss ki, csak a wc-n...). Hátha ez elveszi a kedvedet.

2014. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ittam, abbahagytam, nem ittam. Dohányoztam, abbahagytam, nem dohányoztam. Nem heroin egyik se, hogy fizikai fájdalmat érezz az elvonásakor. Alkoholnál előfordul, de az már a nem evős, beszarós-behugyozós stádium után, és akkor is inkább az van, hogy elmúlik a tompaság, tehát fáj, ami károsodott.


Rájössz, hogy nem te vagy, és vége. Engedd magadnak átlátni a valós helyzetet, szánj rá időt! Az se baj, ha a horgászatra kapsz rá közben, az legalább "természetfüggés", ami igencsak tiszta technológia.

2014. máj. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Akaraterő kell! Sok szerencsét!!

Ha igazán akarod akkor sikerülni fog. :)

2014. máj. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#4 Nekem nem vette el, pedig volt, hogy egy teljes napon át imádkoztam a porcelánoltárnál. Már akkor alig vártam, hogy jól legyek, és újra ihassak...
2021. máj. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!