Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ma este megiszok 2 l bort...

Ma este megiszok 2 l bort fröccs formában.2-3 naponta általában mindig iszok ennyit vagy többet is. Ez alkoholizmus?

Figyelt kérdés
2012. okt. 17. 00:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha kívánod,és remegsz érte,nem bírod megállni,hogy ne idd,akkor igen alkoholizmus!
2012. okt. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
valoszinuleg az. miota csinalod ezt?
2012. okt. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen az. Ha nem hagyod abba, akkor még több kell, és senki nem segíthet rajtad.
2012. okt. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem az. bár attól is függ, milyen idős vagy. az én környezetemben szinte mindenki megiszik mindennap valamit. pl 2-3 pohár bort este, vagy 2-3 üveg sört, esetleg 1-2 röviditalt is. akár 5 éves akár 25, akár család, akár szomszéd. ha rendszeresen mindennap iszod és emeled a mennyiséget, illetve egyik nap nem tudsz inni valamiért és minden bajod van, az az alkoholizmus. de ha csak jól esik, más dolog sincs, miért ne?
2012. okt. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Már hogyne lenne! Nem a mennyiség miatt, hanem a rendszeresség miatt.
2012. okt. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 AttiM válasza:
Szerintem könnyen ellenőrizheted: határozd el, hogy 2 hétig nem iszol alkoholt egyáltalán! Ha visszariadsz már az ötlettől is; vagy elhatározod, de nem vagy képes megállni - akkor az bizony alkoholizmus.
2012. okt. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 AttiM válasza:
Amúgy a kérdező, Pál88 azt gondolom, 24 éves.
2012. okt. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Phoney ***** válasza:

Az „alkoholizmus” egy szakmailag is homályos, sokféleképpen meghatározott kifejezés (hát még a köznyelvben, ott aztán mindent jelent). Többre mennél, ha konkrét kérdésed lenne, mert gondolom nem az érdekel, hogy beírhatod-e az alkoholistát az önéletrajzodba.


Az ivás önmagában nem alkoholizmus, bár mindenképpen jó úton haladsz hozzá, vagy talán már ott is vagy, ha régóta csinálod. Annyi biztos, hogy alkoholproblémáid vannak, és hogy ez hosszabb távon maradandó károkat okoz a testedben, akár függő vagy, akár nem.

2012. okt. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 beretyo válasza:
Én egyetemista vagyok, és elég sűrűn öblögetek szeszes itallal, szóval már bennem is felmerült a kérdés. Azzal szoktam magam nyugtatni, hogy vizsgaidőszakban kibírom egy korcs nélkül. Ha te is kibírsz egy hosszabb időszakot tintázás nélkül, akkor még nem vagy reménytelen eset!
2012. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!