Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Nem tudok sokszor aludni a...

Nem tudok sokszor aludni a nagy melegtől, vagy a zajoktól, vagy valami nyomaszt. Ilyenkor segít ha berúgok elalvás előtt?

Figyelt kérdés

A tanárom mondta, ha nagy meleg van nyáron mindig iszik,hogy tudjon aludni!

Én se tudom nagy melegben aludni ventillátor se segít. Sokszor meg aludnék, és füvet nyírnak, estére mikor fáradt vagyok. Vagy nyomaszt valami.


Ilyenkor segítene ha bedobnék 1-2 felest? A haverok mesélik hogy részegen elaludtak a buszon, meg a parkban a padon...


Vagy alkoholizmus veszélye fennáll? De ha csak 1x-1x csinálom az belefér?



2014. máj. 27. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennyitől még nem leszel alkoholista, ellenben ehhez a mennyiséghez igen hamar hozzászoksz, és alig lesz hatása, ha meg többet iszol, abszolút az alkoholizmushoz vető út.


Ráadásul az alkohol komoly vízelvonó hatású, többet pisilsz, jobban kiszáradsz, ezért ha a melegtől nem tudsz aludni, akkor hosszútávon ez csak ront a helyzeten.

Ezt úgy értsd, hogy lehet hogy elalszol, csak éppen pár óra múlva totál kiszáradva fel is kelsz, a szomjúságra, meg arra, hogy megy ki a szervezetedből az alkohol.


Ezen kívül a részegen alvás semmivel nem pihentetőbb, mint ha valamivel kevesebbet aludnál.


Én sokkal inkább egészségesnek és célravezetőnek találnám hosszútávon, ha mentálisan nem nyomasztana semmi, nem idegeskednél azon, hogy nem alszol, meditációs gyakorlatokkal, agykontrollal csendesítenéd le az elmédet, és maximum alvást segítő gyógyteákat innál.


Itt meg olvashatsz jó bőven:

[link]

2014. máj. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Phoney ***** válasza:
Alvás miatt ne igyál. Alkalmanként segíthet, de nem rendszeresen járható út. Én is csináltam, de többre mentem volna, ha egyszerűen egy órával hamarabb fekszem le.
2014. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy gyorsan elalszol tőle, de fel fogsz ébredni és meg jobban izzadni fogsz, plusz rászoksz a piára.

Ha valami nyomsztja, akkor mindenki rosszul alszik, erre csak egy megoldás van, hogy meg kell oldani valahogy a problémát, melegben és zajban mások sem tudnak jól aludni.

2014. máj. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Polipeter ***** válasza:

szokták mondani hogy alvás előtt ne számítógépezz, tévézz. Érdemes nyugodt körülményeket teremteni.

Egyébként melegben sztem a legtöbb ember nem tud aludni! Az alkoholt én nem ajánlanám ezért....

2014. máj. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Semmiképp se igyál...inkább vegyél homeopátiás természetes altatót..az segít..meg ha nagyon meleged van,akkor lefekvés előtt vegyél egy jó hideg zuhanyt...meg borogasd magad,ha már tényleg nagyon gáz...az lehűt ;) meg igyál sok folyadékot,de ne jéghideget,hanem olyan kellemesen hideget,mert ha nagyon hideg,akkor meg fájni fog a torkod!
2016. júl. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Vagy most már nem okoznak gondot a melegek? :D Most vettem csak észre bocsi,hogy 2 évvel ezelőtti xd sorry
2016. júl. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!