Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha hőemelkedése van a gyerekne...

Ha hőemelkedése van a gyereknek elalvás előtt, mi történhet éjszaka? Ilyenkor adtok valamit?

Figyelt kérdés

Lefekvés előtt egy órával 37,2 volt, lefekvéskor 37,9, adtam neki kúpot, de negyed óra múlva kikakilta...


Ha éjjel felmegy a láza, felébred rá? Ha nem ébred fel, akkor valószínűleg nem megy fel?


Létezik olyan, hogy felmegy a láza, nem ébred fel, és valami baj lesz belőle?


2013. márc. 6. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom nem szokott felébredni ha felmegy a láza, úgyhogy én szoktam neki pár óránként nézni, mármint megpuszilom a homlokát és az alapján döntök, hogy meg is mérjem-e + kúp...ez ideáig szerencsére csak egyszer fordult elő, bár én ha hőemelkedése van is adok neki lefekvéskor egy kúpot, hogy nyugodtan tudjon pihenni...


Hát lehet gond belőle sajnos, figyelgesd...én amikor így éjszaka felment neki, odavettem magam mellé, így folymataosan tudtam ellenőrízni neki.

2013. márc. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy adtál neki kúpot, és ha ki is jött, valamennyi biztosan felszívódott belőle! Az én kisfiamnak egyszer hajnalban ment fel a láza, pedig este semmi baja sem volt, hőemelkedés sem, semmi. Mellettem aludt, és ahogy hozzáértem, éreztem, hogy tűzforró a teste. Megmértem a lázát, több mint 39 fokos volt, persze azonnal kúpot kapott, visszaaludt, reggel doki. Ez volt az ún. "3 napos láz", három napon át volt 39 fok feletti láza, aztán 3 napig kiütések, végül mintha elvágták volna, elmúlt.
2013. márc. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az még eszembe jutott, hogy a lányomnál is volt többször olyan, hogy éjjel ment fel a láza, és nem ébredt fel rá. Minden esetben azt súgta az anyai ösztönöm, hogy nézzem meg őt, érdekes! :) Nem tudom, hogy akkor már mióta volt lázas, szerintem aki nem hajlamos a lázgörcsre, azt nagy baj nem érheti ettől, dolgozik az immunrendszere.

Jobbulást, és nyugodt éjszakát nektek!!

2013. márc. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hőemelkedésre nem adok semmit, még este sem. A láz nem betegség, hanem a szervezet védekező mechanizmusa.

Ha egyből lecsökkentem a testhőmérsékletet, akkor nem tud a dolgozni a kórokozók ellen.

Ilyenkor sűrűn ellenőrzöm a lázát éjszaka és csak 38,5 felett csillapítom.

És természetesen nálunk nem volt még példa lázgörcsre, az más eset, de szerencsére nagyon ritka.

2013. márc. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!