Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha nem borkénnel szeretném...

Ha nem borkénnel szeretném leállítani a bor forrását (maradék cukortartalom miatt) hanem hűtéssel akkor milyen hőfokra kell lehűteni a bort, hogy megálljon a forrás?

Figyelt kérdés
Hogy ne legyen olyan hosszú a kérdés még részletezem itt. Tehát milyen hőfokon és meddig kell hűteni? Általános borélesztőt használok, nem hidegtűrőt.
2014. jún. 6. 07:48
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
A borba minek bármilyen élessztö is? A normál, SZÖLÖBÖL készült borba fölösleges, amibe meg kellene, az NEM BOR, hanem moslék.
2014. jún. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok, hogy a borélesztő 13 fok alatt nem indul be. De ha már egyszer beindult, akkor fűti magát, hiszen cukorból energiát termel. Emiat nehéz hűtéssel leállítani, mert hogyan hűtöd le egy hordó közepét, amiben fűti magát az élőlény.
2014. jún. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló: Volt idő,amikor én is hasonlóan vélekedtem. Viszont én fogtam és kipróbáltam,hogy van e értelme. Apám ilyen vaskalapos, ugyan azt a mustot ő élesztő nélkül csinálta ugyanolyan üvegballonba mint én én meg élesztővel. Ég és föld a kettő minőségre. Azóta ő is élesztővel csinálja. Nyilván megvan a biológiája/kémiája ,hogy miért. Ki kell egyszer próbálni, ha nem jön be akkor meg csinálni hagyományos módon. Amit az ember nem próbált még és sokak szerint jó azt kár zsigerből elutasítani. Én pl. cefrét is élesztőzöm. Sokkal "tisztább" íze lesz és jelentősen nagyobb a kihozatala is. Szerintem a bor is jelentősen finomabb és jobb illatú fajélesztővel.


Második válaszadó: na pont ezért kérdeztem :) kénporral szoktam leállítani a forrást viszont egy minimális kénes szaga marad a bornak. Ízén nem igazán érezni. Amennyire tudom hűtéssel szokták kibekkelni a felesleges kéntartalom növelést. A hűtést szeretném időn kipróbálni.

2014. jún. 6. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!