Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Baileys és csokilikőr készítés...

Baileys és csokilikőr készítés:konyakból vagy pálinkából?

Figyelt kérdés

Szeretnék pár receptet kérni azoktól kiknek van bevált és finom receptje.

Olvastam már pár receptet,ír tejszínt is hozzá,de nekem nem egyértelmű,hogy főző vagy habtejszínből szokás csinálni.Mert szinte azt összes receptben nincs feltüntetve.

Köszi!


2014. jún. 7. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
habtejszín
2014. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én tavaly karácsonyra csináltam a testvéreimnek meg a szüleimnek házi likőröket, volt egy oldal, ahol fel volt sorolva mind, de azt már nem találom... Bailey's-t viszont ez alapján csináltam, habtejszínből (nem Hulala, az növényi, állati eredetű habtejszín a jó)

[link]


Nagyon finom lett, és tényleg olyan, mint az eredeti, csak egy picit sűrűbb. De ez gondolom az alapanyagok fajtájától is függ. Ja és én Jim Beamből csináltam. Egyébként lehet szinte bármilyen erős alkoholos italból, más-más íze, karaktere lesz. A whiskey-s nekem nagyon bejött. Nővérem imádta, még aznap este megitta az egy litert :) Nem sokkal később volt a szülinapja, ilyet kért, akkor 5 litert főztem neki, hogy jusson a barátainak is :)

A vaníliás cukor helyett én rendes vaníliarudat használtam egyébként.


A csokilikőröm is jó lett, annak vodka volt az alapja. Csak az meg olyan sűrű lett, hogy nem mertem üvegbe tölteni, nehogy ne tudjuk majd kiszedni :) Az is elfogyott még karácsony napján.

2014. jún. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat!!Nekem az a jó békebeli Napóleon konyakom van több liter,talán 1985-ös azzal lehet-e kezdeni valamit(likőr készítés)Mert a konyakot a család egyik tagja sem szereti és ajándékba szeretném elkészíteni nekik!
2014. jún. 7. 15:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, az is ugyanolyan jó, csak kölcsönöz egy kis plusz ízt a kész italnak.
2014. jún. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Esetleg ha tudnátok még olyan likőr recepteket amit lehet

konyakkal készíteni azt elfogadnám,mert én nem találok ilyen recepttárat ahol lenne kimondott konyakos.Köszi!

2014. jún. 7. 16:11
 6/6 anonim válasza:

az eredmény ugyanaz főző és habtejszinnel is:D mind2vel probáltam mind2vel isteni, csak a recepteknél irt alkohol mennyiség vicc.. én kb mindig megduplázom ugy van nagyjából olyan ize mint az eredetinek :D

Baileys nálam whiskey+rum/konyak de van hogy csak whiskey uganaz lesz a vége.

Tojást nem rakok bele tartóság miatt, mogyorós pudingpor, vanilia aroma, főzőtejszin, cukor, és cappuccino por :D

2014. dec. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!