Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Gyümölcsbor, borkészítők...

Gyümölcsbor, borkészítők segítségét kérném, meggybort szeretnék csinálni, teljesen amatőr vagyok, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Gyümölcsbor, borkészítők segítségét kérném, meggybort szeretnék csinálni, teljesen amatőr vagyok! Olvasgattam recepteket, meg mindenki mást mond, de konkrétan nem állt össze a kép. Nem vagyok tisztában az ilyen fogalmakkal, hogy fejtés, vagy söprű az micsoda, nem láttam még sose borkészítés folyamatát. Kotyogóm sincs, és igazából pénzem se drága eszközöket vásárolni. Hogy tudom megoldani otthoni eszközökkel, demizsonom van, meg cukor, meg a rengeteg meggy. Segítsetek kérlek!

2014. jún. 17. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Fejtés: Magyarán szűrés, ez annyit jelent, hogy egy vékony szűrőn átfolyatod a bort, hogy a nagyobb darabok megakadjanak a szűrőn. Am. a neten elég sok mindent tudsz találni, de vigyázz könnyű elrontani. Én is csinálok idén(kevés meggyből) de egyedül Eddig haverokkal csináltuk, de a neten elolvastam pár receptet és kezdett összeállni a kép. :D Így idén előszőr egyedül csinálom am. is alig van itthon meggy.

[link]


[link]


[link]


Olvasd el figyelmesen kb leír mindent és jegyzetelj, hogy mit hogyan is fogsz csinálni. :D Mit mennyi ideig kell hagyni, mikor kell fejteni, hogy old fel a cukrot több részletben stb. LEÍRJÁK! :D

2014. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Egy biztos..szedd le a meggyet,tedd egy hordóba,azt írtad rengeteg van,mire leszeded megérkeznek a válaszok is:)
2014. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2. meggyet ne tegyen a hordóba szerintem. :D Első voltam. Kimagozva megmosva, megzúzva csak a lé megy a hordóba szerintem. :D
2014. jún. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Készülj fel rá,hogy nagyon ütős lesz! Főnökömnél 2 db. 2 decis pohárral ittam meg,és le is ütött mint Kimbo Slice Roy Nelson-t. :)
2014. jún. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
3/ igazad van,bocsánat:) vödörbe szedd le a meggyet,aztán csináld úgy ahogy a többiek mondják:)
2014. jún. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én szőlőből csinálta eddig főleg, de meggyből szinte ugyanaz csak esetleg lehet erősebbre is csinálni.

Összetöröd a meggyet, nem kell azt magozni. Ha meleg van pár napig hagyod erjedni így, aztán kipréseled, bár nem tudom mivel ha nem foglalkozol ilyesmivel és nincs szőlőprésed! Mondjuk belerakod egy zsákba és kinyomkodod a levét, bár így elég sok lé benne marad még. Azután jó sok cukrot tegyék bele, főleg ha szeretnéd ha erős és egy kicsit édeskés maradjon. Mondjuk hektónként 10 kilót. Aztán tedd hordóba vagy bármilyen edénybe! Először még ne tedd tele mert habzik és kiforr, de mikor már a zajos erjedés megszűnik és csak pezsereg, töltsd minél inkább tele az edényt! Ne zárd le mert szétnyomja! Mikor már kezd tisztulni, fejtsd át egy másik edénybe! A fejtés azt jelenti, hogy a leülepedett sűrű anyagról, seprűről, leszívod egy slaggal. Ez úgy oldható meg legegyszerűbben, hogy egy lécre vagy hasonló, a végétől feljebb rákötöd a slagot, belenyomod az edény aljába és megszívod. Az lenne a legjobb ha mindig tele lenne az edény amibe átfejtetted mert ha darabban van és levegővel érintkezik, gyorsabban romlik. Minél gyengébb, tehát minél kevesebb benne a cukor, annál gyorsabban és akár ecetesedésnek is indulhat.

A jó bor ha le van zárva a hordó akár a seprűről is elfogyasztható fejtés nélkül is. Jó lesz ha nem sajnálod belőle a cukrot!:)

2014. jún. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zolidobos ***** válasza:

Mi így készítjük:

Egy kiló zúzott meggy magostól, egy kiló cukor, 3 liter víz.

Meleg van, beindul magától is. 6-8 nap alatt megáll a zajos erjedés, ekkor lefejtjük a seprőről, (ami tulajdonképpen a meggy húsa, és magja), majd tiszta edényben érleljük, amíg van türelmünk várni...

Jóízű, bevált módszer.

2014. jún. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

06:00


Lehet, hogy jó lesz, csak ez nem igazán meggybor. Ez inkább meggy ízű alkoholos ital.:)))

2014. jún. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 zolidobos ***** válasza:

Többszörösen kipróbált módszer, nem a levegőbe beszélek.

Két kérdés:

-szerinted 100 kiló meggyből mennyi lét lehet kinyerni?

-ha ehhez még "jó sok" cukrot teszünk, hány cukorfokos lesz a lé, beindul-e a forrás.

Gondolkodjunk, nem fáj az..))

2014. jún. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Két kérdés:

-szerinted 100 kiló meggyből mennyi lét lehet kinyerni?

-ha ehhez még "jó sok" cukrot teszünk, hány cukorfokos lesz a lé, beindul-e a forrás.

Gondolkodjunk, nem fáj az..))"


Szerintem 70-80 liter kijön belőle.

A meggy cukorfoka nem magas, számolhatunk 10 cukorfokot gondolom én. Cukor nélkül is beindul az erjedés, de gyorsabban kierjed és jó savanyú anyagot kapunk.

Jó sok cukorral is beindul az erjedés, de egy bizonyos mennyiség felett nem erjed ki minden cukor.

2014. júl. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!