Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyedülállóak (férfiak és...

Egyedülállóak (férfiak és nők), ti szoktatok főzni?

Figyelt kérdés

Ez egy mini közvélemény-kutatás, mert a múltkor beszélgettem néhány barátnőmmel,s megdöbbentett, hogy egyikük (28 éves) kijelentette, hogy ő nem szokott főzni és nem is akar. Oké, hogy a szüleinél hétvégén feltankol kajával, de örökké nem jut el haza, s nem lehet mindig kész kaját enni. A szendvics is unalmas és nem is egészséges.

Egy ideig lehet rendelni az ebédet is a munkahelyen, én is rendeltem, de 2 hónap alatt ráuntam. Meg valahogy engem érdekel is a főzés. Igaz, hogy nem vagyok profi, de azért még mindig ehető volt az eredmény.

Néha kissé elsózom, de saját hibájából tanul az ember, s lehet rajta javítani.


Kíváncsi lennék, hogy kinek mi a véleménye erről.


Tudtok főzni?

Szerettek főzni?

Mi vitt rá, hogy megtanulj főzni?

Hogyan, miből/kitől, mikor tanultatok meg főzni?

Egyáltalán szoktatok? Milyen ételeket?

Vagy inkább csak rendelitek az ételt?


Kort és nemet is írjatok!


Köszönöm



2012. szept. 20. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szoktam, volt egy barátnőm, aki megtanított, bár mostanában kevés idő jut rá. Leginkább szeletes húst vagy csirkét szoktam sütni sütőben, vagy pörköltjellegű dolgokat az éppen akciós húsból/belsőségből. Elsózni nem szoktam, nagyon keveset használok, ha egyáltalán használok.


24/F

2012. szept. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

33/n


Tudtok főzni? - Igen


Szerettek főzni? - Igen


Mi vitt rá, hogy megtanulj főzni? - Egyszerűen jött, amikor egyedül maradtam. De nem kényszerűségből, csak úgy kísérletezhetnékem támadt a konyhában.


Hogyan, miből/kitől, mikor tanultatok meg főzni? - Soha nem tanított anyu, de sokszor ültem a konyhában, amikor ott tevékenykedett, és "ellestem" a technikákat. Meg a régi receptes könyveit szoktam néha használni.


Egyáltalán szoktatok? Milyen ételeket? - Mivel egyedülálló vagyok, dolgozok, és van lehetőség a munkahelyen enni, így otthon már nem csapok nagy főzést. Meg magamra nincs is sokszor kedvem főzni. Így általában csak egyszerű kajákat, tésztákat, amik megvannak kb 20-30 perc alatt. Húslevest, meg bonyolultabb húsos kajákat nem készítek, mert ezekből csak egy bödönre való mennyiséget tudok gyártani, azt meg nem akarom, hogy egy hétig ugyanazt egyem, kidobni meg sajnálnám.


Vagy inkább csak rendelitek az ételt? - Ha úgy adódik, hogy nincs kedvem, akkor irány a város, és nézek valami gyorséttermet. Ott úgyis elfogadnak utalványt.

2012. szept. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Tudtok? NEM, de muszáj

Szerettek? NEM, de kell

Mi vett rá: a szükség, hogy egyek fött kaját

Saját magamtól, tapasztalat (persze alapokat netröl)


30/F

2012. szept. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket és várom a továbbit.


Pont ez az! Van, aki azt mondja, én inkább nem főzök, mert ...

- nem szeretek

- nem tudok

- nincs időm

- nem akarom, hogy időm legyen

- nem érdekel stb.


Nem mentség, de úgy gondolom, ha egy férfi nem tud csak egy pár féle ételt, az nem baj. Na, de hogy egy nő sem akar főzni?


Nem gondoljátok, hogy a főzés is olyan mint egy művészet? Kísérletezni lehet a fűszerekkel, receptekkel, ízekkel?

Nekem a legjobban az esik nehezemre, hogy kitaláljam, hogy mit főzzek.

2012. szept. 20. 12:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval befejezve a gondolatot,hogy én éreztem a barátnőm helyett kellemetlenül, cikin magam.
2012. szept. 20. 12:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Hasonlóan állok, mint ő. 25 vagyok. Én ráadásul szüleimmel lakom. De tök más kajákat esznek, mint én, főleg apu, nehezeket a munkája miatt. Nekem fáj a hasam a levestől, főleg húsleves.

Főzeléket nem nagyon eszek, mivel néha főz, vagy főzhetek magamnak külön szójából, vagy most-próbálkozok laktózmentessel.

Húsokért nem rajongok. Havi 1-2 szer eszek színhúst. Mellette néha virsli, felvágott, vagy szószokban ok.


Tudok-e? Tudok, valamiket, de ízesíteni nem nagyon, és nem is merek, olyan finoman nem tudnék, mint anya és ez kudarc lenne.

Elélek simán hideg kaján, sőt jobb. Volt, hogy egyedül voltam, akkor rendeltem.


Szóval tudok. Ha lenne több mindenre pénzünk, szeretnék is, de pár dologból nehéz kísérletezni, nekem nem öröm paprikás krumplit csinálni, mert nem is szeretem.

A tanulásra az vitt rá, hogy ki akartam próbálni. Olyankor tanultam habarásos dolgokat, kalácsot, dödöllét, sütiket, stb.

Anyával.



De igazából annyira engem nem is érdekel jelenleg valóban :)

2012. szept. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen tudok főzni, édesanyám már alig múltam 10 éves beállított a konyhába maga mellé, mondhatom, hogy mindenre megtanított.


Szeretek-e? van amikor igen, van amikor nem.

Nem főzök minden nap magamra, egyszerre főzök többet, már ami olyan, és akkor kb. heti 2-3 főzéssel megoldom.


Olcsóbb, amit magunk főzünk, a magunk ízlése szerint, nem tudom megenni a bolti kész, félkész ételeket. Annyira kiérzem belőlük a tartósítószert és egyebeket, hogy inkább eszek (ha már nem volt esetleg időm, kedvem rendesen főzni) sült krumplit tükörtojással, mint a bolti dobozos, üveges kajákat.


Persze innét is rengeteg mindent tanultam már, amióta "idejárok", sok olyan kaját, amiről azelőtt nem is hallottam, pl. a tájjellegűek. Kedvencem lett a palócleves, próbáljátok ki, finicsi. 64/N

2012. szept. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
(Azért vettem maga ide, mert sokszor vagyok egyedül itthon, és nem ehetek a szüleim kajájából sokszor).
2012. szept. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!