Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A pálinka az mekkora mennyiség...

A pálinka az mekkora mennyiségben halálos adag egy ember számára!?

Figyelt kérdés
belelehet halni h sokat iszik belőle valaki túl sokat!?

#pálinka #halalos.
2014. jún. 28. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Aki egészséges... elvileg nem halhat bele ,mert előbb kifekszik mint hogy halálos adagot igyon meg.


A halálos dózis nagyon emberfüggő,és függ attól hogy ettél-e hozzá.

Lehet egy gyereknek 3-4 dl is végzetes,míg egy melák nagydarab krapek 3L-től sem halna meg.

Igen szubjektív lehet így a válasz.

2014. jún. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyi időn belül. Egy életen át tartó alkoholizálás 10-20 évvel biztosan rövidíti az életet.
2014. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát a legtöbb ember esetében nagy mennyiségnél már hánynak, így nem tud még több felszívódni. Szerintem meghalni csak akkor lehet ha valaki egyszerre lehúz nagyon sokat és kibírja a gyomra hogy rögtön ne jöjjön vissza, és akkor ha egy órával később felszívódik mind akkor egyszerre beüt és lehet eszméletvesztés vagy halál. Ismertem egy csávót. 17 évesen 60 kilósan megivott kb. 10 perc alatt fél liter 60%-os házi szilvapálinkát, aztán fél órával később összeesett és eszméletlen volt kórházba kellett vinni. Meg anno még általános iskolás koromban egy kb. 45 kilós hetedikes csak szünetben a lány WC-ben megivott 10 perc alatt 2db 2 decis vodkát, annak meg megállt a légzése meg a szíve. Újra kellett éleszteni. Szóval ha rövid idő alatt nyomsz le sok töményet az lehet életveszélyes.
2014. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a kommenteket nektek.
2014. jún. 28. 14:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Jellemzoen korulbelul 1-1,5 liter a halalos adag, ha rovid idon belul iszod meg. Ez a kihanyos meg stb hulyeseg. Ez egyaltalan nem garantalt. Egy atlagos testalkatu ember ha megiszik par percen belul egy litert, konnyen meghalhat. 1.5-2 liter pedig biztos halal.
2014. jún. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Összeomlik tőle a légzés, de a halálos adagnál kevesebbtől is elpatkolhatsz, ha ájulásig iszod magad, aztán háton fekve hányni kezdesz.
2014. jún. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én hogy-hogy nem haltam meg fél üvegnyitől egyből?
2014. jún. 28. 18:56
 8/10 anonim válasza:
igen bele lehet hogy ha az ember többet iszik a kelleténél
2014. jún. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerencsed volt.
2014. jún. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
mondjuk megmentettek. de kár ,hogy nem haltam meg így visszagondolva.
2014. jún. 28. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!