Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Tényleg...

Mi a véleményetek? Tényleg ennyire káros is lehet a mértéktelen energia ital fogyasztás? Lejárató kampány, vagy el akarja tussolni a multicég a kínos ügyet?

Figyelt kérdés

[link]

A cikkben le van írva, hogy nincs közvetlen bizonyíték a halálesetek és az ital fogyasztása között, tehát nem a Red Bull az egyedüli felelős.

Én is ittam régen ilyesmiket /pont Red Bull-t nem, mert nagyon drága/, és alkohollal is ittam. Nem volt jó érzés sok sok végigitalozott éjszaka után.. Viszont heti 1-2x biztosan nem lehet káros, alkohol vagy drogok nélkül. Vagy mégis; hosszútávon?!


2012. nov. 19. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
hallod amennyi dologra mondják hogy káros abból ítélve az átlagéletkor 20 év lenne...
2012. nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy közvetlenül az energiaital volt az ok, valószínűleg valami rizikófaktor hatását erősítette. Pl. ha szívritmus vagy keringési problémájuk volt, akkor növeli a baleset esélyét.


+

[link]


[link]


stb...

2012. nov. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

uncsim ezeken élt, 24évesen kilyukadt a gyomra.

lehet h egyébként hajlama volt rá,de h köze volt az energiaitalhoz, az biztos.

Használni tuti nem használ, de ezzel vagyunk így pár kajával és itallal.

2012. nov. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem a legegészségesebb az energiaital. A szervzet tudná tolerálni, ha megfelelő mennyiségeben (értsd: kevés) történne a bevitel, erről azonban azok között, akik egyáltalán fogyasztják, szó sincs. Túl sokat hörpölnek fel, MERT DIVAT. Kellemes gyomorlyukadást, így vagytok menők. Nem igaz, hogy más módja nincs a szocializálódásnak..
2012. dec. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen. A mértéktelen energiaital fogyasztás káros. Ez van. Általában 32 Mg/100 mlé a koffeintartalmuk ezeknek. A napi max adag 300 mg. Ha egyszerre bevág a kedves alultáplált tizenéves két monstert éhgyomorra, akkor jó eséllyel ez nem lesz a javára. Azt hiszem 2-4 doboz a max amit ráírnak a 250 ml-es kiszerelésre, mint NAPONTa fogyasztható, a félliteresekre meg egy, azaz 1 doboz/nap max. Ennyi nem káros. Alkohollal tilos inni, de ezt sokan lesz*rják. Állítólag azért (is) veszélyes, mert míg a "sima" piálásnál tudod, hogy nem vagy épp beszámítható és pontos, addig ha energiaitalt/koffeint is beviszel, akkor az a tévképzeted támad, hogy jól vagy és még belefér pár üveggel, meg simán hazavezetsz még ilyen állapotban. Aztán hirtelen elédugrik egy villanyoszlop a semmiből. Na ja. Végül pedig ott van az az apróság, hogy a max koffein adagok felnőtt szervezetre vonatkoznak. A fejlődésben levő nyeszlett kiscsikóknak jóval kisebb lenne az adag... Ha nem lenne minden koffein ellenjavallt. A hülyeségre nincs tökéletes védelem. A kávé is egészségkárosító. 2,5 liter erősebb fajta már halálos is lehet. Jó lesz vigyázni ez 50 vagy 100 adagnyi. Nem szabad elvéteni a számolást, mer' baj lesz :)))
2012. dec. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz:

No jó, lehet nem épp tilos, csak kisebb súlynál kisebb a káros mennyiség (koffeinből). Amerikában meg (legalábbis régebbi cikkek alapján) nem, vagy csak elég gyengén szabályozott mennyi koffein lehet egy doboz italban. Magyarországon picit komolyabban be vannak korlátozva a lehetőségek gyártói oldalról.

2012. dec. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
nekem egy barátomnak a szívét kellett megműteni a sok e-ital és a cigi miatt...
2012. dec. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Saját tapasztalatomat írom le!


2005-2011-ig naponta max 2-4liter energia italt ittam!

2011.augusztusában a buszon rosszul lettem.(előző este buliba voltam akkor cigi mellett kb 10-15liter enrgia italt ittam,az akkor ipasimmal)Nem tudtam megmozdulni,levegő után kapkodtam,nyelni nem tudtam,lebénult mindenem,nem tudtam megmozdulni!

Busz félreált,kihivták a mnetőket, úgy vittek a mentőkocsihoz!EKG-t csináltak,és megállapitották,h energi ital miatt voltam olyan kegyetlen rosszul!

Megmondták,abba kell hagynom az energia ital fogyasztását!Ezt meg tudtam álni 2012. tavaszáig!Azóta megint iszom,csak mértékkel!!

2013. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előzőnek: nem írtad ezt el kissé? 2-4 liter? Meg 10-15 LITER? Mennyi idő alatt? Egy hét? Egy hónap? Az ember napi folyadékszükséglete mennyi? 2-3 liter? 15 liter az még sörből is sok. 30 üveg vagy korsó. Ha valóban energiaital ittál volna ennyit (40-60 dobozzal) jó eséllyel nem mentőt, hanem hullaszállítót hivtak volna hozzád. Vagy higítottad valami mással 1:10 arányban? Na jó, nem tuti halál. A halálos adagja 5-10g, ez meg "csak" 4,8 gram. Na ne komolytalankodjunk már!
2013. jan. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
2-4 liter miért tünik hihetetlennek?Mikor már 2 illetve 1,5 literes flakonba árulják az energia italt!
2013. jan. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!