Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha a maté tea fogyasztás...

Ha a maté tea fogyasztás miatt tényleg áttér az ember 4-6 óra alvásra (mert mélyebben alszik) akkor annak nem lesz egészségügyi káros hatása?

Figyelt kérdés
Ha az ember nem is érzi attól még lehet ? ebbe most így csak belegondoltam.mi a véleményetek?
2012. ápr. 17. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a mate tea onmagaban nem elegendo ahhoz, h annyival melyebben aludj, h 4-6 ora eleg legyen, de talan probald ki ezt: fekudj le minden este azonos idoben, ugy, hogy tizkor mar aludj, reggel pedig rogton kelj fel, amikor ebredsz, ne fordulj a "masik oldaladra"! Egy par nap, de legfeljebb egy het mulva minden reggel felotkor mar fenn fogsz virgonckodni. Ha megsem, akkor tudhatod, tea ide, tea oda, nem eleg a 4-6 ora.
2012. ápr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszod

Hát nem tudom..2. napja iszom..tegnap 11 után feküdtem le..és 6kor már felébredtem.régen nem ébredtem ilyen kipihenten..sőt..kávét se ittam reggel(2 éve iszok napi 2 kávét).Nagyon hatásosnak érzem ezt a teát. És ízlik is :D

2012. ápr. 20. 16:48
 3/3 anonim ***** válasza:

matét( terere-nek hivják)iszok és a meleg teát hivják máténak. ha hideg van melegen és ha meleg hidegen fogyasztod. én paraguayban élek és napi 2 liter matét iszom. 2 receptje van, ha hideg van , meg ha meleg van. fogyaszthato folyamatosan, viszont emellett érdemes inni 1 liter vagy 2 liter tiszta vizet mivel a mátétól kiszáradhatsz .. semmi káros hatása van bár nekem eleinte felpuffasztott nagyon és ha hidegen ittam ahogy itt a szokás ha meleg van, fájt a hasam, ja, és sárgitja a fogakat

irj privit ha kerdesed van


és nem pörget fel egyáltalán ezt ételek között eszik hogy még több éhséget érezzenek és többet tudjanak enni.. érdemes a tea elött valami sosat enni. ha meleg van idd hidegen.. de a lényege az együtt lét. itt paraguayban átmennek egymáshoz teát inni.( veni, vamos a tomar terere) gyere, teázzunk egy kicsit, akkor egy termoszban vizet, jelet és gyógynövényeket tesznek, van egy pohár ami a tehén szarvábol csinálják az indiánok, beleteszik a yerba matet(a teafüvet) és beleraknak egy szivoszálat fémböl aminek a végn van egy kis szürö. aki önti a vizet az a legjobb ember a ñlegalázatosabb és a legkedveltebb. ö önti és továbbadják, mindenki egyet iszik majd igy tovább, közben beszélgetnek. ilyen fontos szerepet tölt be ez az ital. mindenki viszi az iskolában, a munkahelyen a buszon, a kondiban... nézz utána vagy irj

2013. okt. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!