Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Cseresznye cefrét mivel...

Sün!! kérdése:

Cseresznye cefrét mivel lehetne leszűrni?

Figyelt kérdés

Van valami tippetek, hogy valamilyen egyszerű megoldással hogyan tudnám leszűrni a cseresznye cefrémet a magtól? Kis lukú rekesszel tervezem, de hátha van valakinek jobb megoldása.


2. A már majdnem teljesen kierjedt cefre tetején megjelent egy kis nem összefüggő fehér penészréteg. Ez természetes jelenség lehet? Zárt, kotyogós hordóban van a cefre, ph beállítva, élesztőt használtam.



#alkohol #penész #pálinka cefre szilva
2014. júl. 16. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Én egy hasított nyílású, alacsony oldalfalú gyümölcsös rekeszt használok, ettől jobbat nem tudok rá, de ezzel gyorsan megy. Egy vastag gumilappal (csempe fugázó) szoktam átpasszírozni rajta, alá meg egy tejesládát teszek. Egyébként, ezt már a cefrézés előtt megcsinálom. A penészréteget szedd le róla. Ha időnként kicsit megkevered/lenyomkodod a tetejét, akkor ez a réteg nem alakul ki.
2014. júl. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. júl. 17. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!