Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi cukor mehet a cefrébe?

Mennyi cukor mehet a cefrébe?

Figyelt kérdés

Életemben most először szeretnék kifőzetni pálinkát. Sok mindent olvastam a neten, beszélgettem a falubeli idősebb emberkékkel, akiknek ez már rutin. Viszont sok mindenben megoszlanak a vélemények.


Tudom, hogy törvényileg nem kell cukor a cefrébe, viszont szinte mindenki tesz bele felénk, hogy mennyit, az változó. Ha szeretnék beletenni én is, akkor milyen arányba érdemes a követező gyümölcsökhöz:

- szilva

- sárgabarack

- alma?


Köszönöm



2014. júl. 16. 22:21
1 2
 11/17 Sün!! ***** válasza:
Igen, finomat készítek. Nem 10 kg cukorról volt szó. Én azért rakok bele, mert az is segít, hogy tovább elálljon ha nem tudom rögtön lefőzni. Egy hordóba beleborítok egy csomaggal.
2014. júl. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.


Úgy döntöttem, hogy nem teszek bele semmit.

A szilva és a sárgabarack már szépen dolgozik a hordóban.


Viszont az alma nem akart megindulni, így tettem bele 3kg oldott cukrot. De így sem nagyon enged levet.


Mit javasoltok mit csináljak

2014. júl. 26. 18:59
 13/17 anonim ***** válasza:
Önts hozzá vizet. Annyit, hogy könnyen tudjad keverni.
2014. júl. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Sün!! ***** válasza:
Használj pektinbontót. Almánál mindenképpen javasolt, különben nagyon lassan indul be. Ezenkívül élesztő ill. a megfelelő ph beállítása is segít a kívánt eredmény eléréséhez
2014. júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
0%
Nincs annyi gyümölcs a világon hogy megérje csak natúr csinálni...szerintetek a több ezer forintos bolti pálinkákba mi van 100% gyümölcs persze.
2015. jún. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hát, aki azt írja, hogy 100 kg jó érett gyümölcsből 6-7 liter pálinkája van, attól inkább nem kell tanácsot kérni. Valamit nagyon elßasz. Lehet, hogy felbontogatja meg kevergeti, vagy nem tudom.

Még egy mázsa érett nyári almából is ki lehet hozni rendes cefrekezeléssel 8 l-t, szilvából és barackból pedig 10-11-et. (Cukorral természetesen még többet.)

2016. aug. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Halmiki válasza:
Ez egy nagyon jó kérdés. Én is sokat agyaltam rajta, aztá megtaláltam a megoldást: [link]
2018. dec. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!