Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért van az ha iszok először...

Miért van az ha iszok először rosszul leszek és utána jól?

Figyelt kérdés
Pl tegnap, ittam egy pálinkát, egy pohár bort, egy pohár pezsgőt és 2 üveg cidert egy fél óra alatt egy ültő helyemben. Itt kezdtem szarul lenni és amikor felálltam egy 10 percig majd meghaltam, hányingerem volt, fájt a hasam. Amikor pedig elmúlt akkor lett az a berúgásos jó érzés. Miért leszek előtte rosszul míg a többiek nem?

2014. szept. 7. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Velem is így van
2014. szept. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy nem kellene összeinni mindent.
2014. szept. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Itt most a kevés mennyiségen volt a hangsúly, ha tiszta pálinkát iszok is ez lesz.
2014. szept. 7. 15:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Fél óra alatt túl sok volt neked az a mennyiség, főleg hogy a cider meg a pezsgő szénsavas is. Én is ha rövid idő alatt iszok sok szénsavast szarul vagyok, fáj a hasam, ha meg mondjuk megiszok 1 óra alatt kb. 4 deci töményet akkor is szarul vagyok mikor beüt és elmúlik kb. negyed óra alatt utána meg már jó. Próbálj meg lassabban inni. Én is jó pár olyan bulin voltam ahol 1 órán megittam 3-4 deci töményet meg 2-3 sört és mindig rossz vége lett. Legközelebb ezt a mennyiséget amit leírtál próbáld meg nem fél óra alatt hanem mondjuk 1.5-2 óra alatt elfogyasztani és mozogj is meglátod hogy jobb lesz. Nem érdemes rövid idő alatt sokat vedelni hogy minél előbb berúgj, a berúgás folyamatára szánj rá legalább 2-3 órát és utána meg tartsd szinten úgy hogy óránként csak fele vagy harmad annyi alkoholt iszol mint az első órákban
2014. szept. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
fél óra alatt iszol 4 féle alkoholt akkor ne csodálkozz ha ilyen szarul leszel. HA ittál volna 4 pohár bort semmi bajod nem lett volna.
2014. szept. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

igen, itt az össze-visszaságon van a hangsúly.


illetve szerintem:

a pezsgőt tilos együtt inni bármivel is, mert tuti a fejfájás.

a bor pedig a jellege miatt nem való a "vegyes" iváshoz, a bornak kell egyfajta szertartás :)

a pálinka pedig jó ha a mosolyfakasztásért, gyógyhatásáért (gyomorrontásra) vagy étvágycsinálónak, esetleg köszöntőnek hajtják fel, de folyamatosan inni, az rövid józanságot jelent. én nem is iszom páleszt bulikon, mert akkor hamar vége lesz a napnak :)


szépen kell inni, úgy, hogy jól essen, ez a lényeg :)

a cidert meg én inkább alapból kihagynám.

ha iszol egy páleszt, akkor fél órán belül meg inkább csak üccsit' igyál.

2014. szept. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!