Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Borkészítésnél lehet-e,...

Borkészítésnél lehet-e, esetenként kell-e cukrot/mézet adni a musthoz?

Figyelt kérdés
Legyen szíves, ha van valakinek egy kis ideje, válaszoljon! Nem értek hozzá, apukám egészségi állapota megromlott, persze van, aki segít, de nem akarok rossz bort készíteni az illetővel (tudom, jó páran agyoncukrozzák/vizezik), szóval jobb lenne, ha tisztában lennék vele. Azt olvastam tilos cukrot hozzáadni... máshol azt, hogy négy fokot lehet emelni rajta. Számomra az nem világos, hogyha rossz minőségű a szőlő, vagyis kevés a cukortartalma, akkor megromlik a bor (ha nem adok hozzá semmit, ha túl alacsony a foka)? Annyi rémlik kémiából, h mondott valamit a tanár, hogy a túl sok cukor sem jó, mert a sok alkohol/szén-dioxid (?) megöli az élesztőgombákat, de ha nincs elég cukor, akkor meg a tápanyag hiánya öli meg őket...? És mézzel lehetne cukor helyett?

2014. okt. 1. 15:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Mézet ne. Az leül a must aljára, és sose kavarod fel, főleg ha fahordóban van. Megfokolom a mustot, ha pl 15 fokos, akkor 100 literhez teszek 10 kg kristálycukrot vagy szőlőcukrot.
2014. okt. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A mézet én csak valahol olvastam, de gondolom akkor utólag tette hozzá az illető, mindegy is...
2014. okt. 1. 15:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Kány fokos lett a mustod?

Cukrot adj hozzá ha szükséges, ahogy első válaszoló írta.

És azt írod, nem értesz hozzá.

Akkor ne vedd beleszólásnak, de vigyázz mikor elkezd forrni a must, figyelj a megfelelő szellőztetésre amikor a boros pincébe vagy, először szellőztess azután menj be.

Sok sikert.

2014. okt. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!