Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy bűnösnek,...

Normális, hogy bűnösnek, esetenként, amikor van egy kisebb okom tényleg rosszul érezni magam, szánalmasnak érzem magam, mert jobb képességű vagyok és másoknak nagyobb gondjaik is vannak, amik miatt nem aggódnak? Mi okozhatja, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Rövid példa: pénz. Szüleim jól keresnek, de amikor kérek tőlük valamit (mármint venni), bűntudatom van azokért a barátaimért, akik szegényebbek.

Asperger szindróma hatással lenne-e erre? (ezt kétlem).

Megjegyezném, jóval komplexebb probléma hatására döntöttem a kérdés feltételében. Nem szeretném tudni, hogy ez "nem jó", "felesleges", vagy hasonló ilyenolyanamolyan dolog.

16/F.


2014. aug. 3. 00:21
 1/1 anonim válasza:
Nekem is van ilyen bár nekem enyhe, pl. Ha megyunk nyaralni kb. meg se szólalok olyan osztálytársam elött akki seholse volt. Egyébként nemtudom miért van ez de én egy kicsit érzékeny vagyok vagy nemtom de szerintem normális
2014. aug. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!