Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi az a mennyiség, amit még...

Mi az a mennyiség, amit még én is ihatok, alkohol szintjén?

Figyelt kérdés

7 éve diagnosztizálták nálam, hogy epilepsziás vagyok és sok gyógyszer kipróbálása utánmár 2-3 ugyanazt szedem. Ilyen erős gyógyszerek mellett természetesen nem lehet berúgni. De van e valakinek ötlete, hogy mennyit is lehetne? Vagy semmit sem?

18L


2014. okt. 7. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Aki epilepsziás, egy gramm alkoholt sem ihat! Jól el lehet lenni alkohol nélkül is.
2014. okt. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Epilepsziásként elvileg valóban nem lehet inni semmit.

De az epilepsziának is számtalan változata van: van a "klasszikus", rángógörcsös, amire az emberek általában gondolnak, ha ez a betegség felmerül, meg van olyan is, akiről meg nem mondanád, hogy ilyen diagnózisa van - még ha épp roham közben látod, akkor se. Van, akinek naponta több rohama is van (még gyógyszer mellett is), van, akinek évente, vagy akár több évente van egy. És persze rengeteg különféle gyógyszert alkalmaznak sokféle dózisban és kombinációban.

Szóval ez nagyban függ az egyéni esetedtől.

Ezt az orvosoddal kell megbeszélned, és ha engedi, akkor a tanácsa szerint "tesztelheted magad", és látni fogod, mi fér bele nálad - de persze csak óvatosan.

2014. okt. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semennyit nem lehet inni.

Se az epilepszia miatt, se a gyógyszerek miatt.


Semmi olyan gyógyszerre, ami az idegrendszerre hat, soha semennyi alkoholt nem lehet inni.

Láttam már csúnya dolgokat, "gyógyszerre szotyiázás"-tól, egészséges embereket is hazavág, olyan durván, hogy bele is lehet halni.


Szóval ez ki fog maradni az életedből.

Nem mint ha sok mindenről lemaradnál...

2014. okt. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! én is így gondoltam, de természetesen ilyen egy pohár sör vagy hasonlókra gondoltak vagy koccintás szintjén semmi több.. :) szerencsére évek óta nem volt rohamom, de nem is akarok ezen semmiképp változtatni.. érdeklődök az orvosomnál :D
2014. okt. 9. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!