Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért segít a gyomromnak...

Miért segít a gyomromnak reggel egy kis alkohol ivása?

Figyelt kérdés

Reggel felkeléskor mindig az az első, hogy elmegyek WC-re nagydolgozni, mert rámjön az inger. Ehhez képest utána fél-1 órával szoktam reggelizni. Illetve reggel még megiszom bő fél liter vizet, beveszek 3-4 fajta vitaminkapszulát. Viszont a gyomrom reggel nagyon rosszul érzi magát. Néha hányingerem van, néha olyan ürességérzet, néha pedig mintha a gyomorsav belülről marná a gyomromat (pedig este 8-9 körül eszem az utolsót előző este).


Azt vettem észre, hogyha iszom egy kis alkoholt. Teljesen elmúlik a fenti rossz érzés és bármit meg tudok enni. Mindegy hogy egy feles töményről, 2 deci borról vagy 3 deci sörről van szó, ha reggel alkoholt iszom, akkor elmúlik a "gyomorfájásom" és normálisan tudok enni-inni utána egész nap a normális kereteken belül.


2014. okt. 14. 07:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Újabban nekem is jólesik reggel egy kis pia, most pl. pálinkát iszom. Szerintem csak arról van szó, hogy az alkohol ellazít. Ellazítja az izmokat, ebbe beleértve a rekeszizmot, gyomrot stb. Ráadásul étvágyat is csinál.
2014. okt. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Mikor fáj a gyomrod? A vitaminok bevétele után?

A vitaminokat nem éhgyomorra kell bevenni.

Reggel bő fél liter víz helyett inkább langyos teát javasolt meginni.

2014. okt. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kulcsos7 ***** válasza:

Szerintem is az lehet, hogy ellazít, görcsoldó hatása van.

Próbáld meg helyettesíteni mással, és ha akkor is ez az eredmény akkor ez az oka.

2014. okt. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2 - Nem, akkor kezd el fájni, miután kijöttem a WC-ről és mielőtt még bármit próbálnék enni. A kettő közötti idő kb. fél-1 óra. Utána vegyesen: Próbálnék enni valami rendes, szilárd reggelit. De pár falat után abba kell hagynom, mert nem kívánok többet. Utána vizet is iszom reggel és végül vízzel veszem-venném be a vitaminjaimat.

A sorrendje a fenti háromnak (vízivás, evés, vitaminok) tök mindegy, azt vettem észre. Bármilyen sorrendben csinálom őket, előjönnek a fent említett gyomorpanaszok. Egyszerűen enyhe hányingerem van és nem tudok többet enni-inni semmiből.


Aztán ha megiszom a fenti alkohol mennyiségek valamelyikét, akkor utána hirtelen 5 percen belül minden rendbe jön. Megehetem a reggelim, bevehetem a vitaminjaim és megihatom a vizem. Ennyitől nem érez az elmém semmit (részegséget), de a gyomrom hirtelen helyrejön.

2014. okt. 14. 08:46
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert alkoholista vagy.
2014. okt. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Reggelizz később. Vagy egyél csak pár falatot és később többet, amikor már okés a gyomrod.

Az alkohol nem megoldás. Mi lesz, ha vezetned kell vagy olyan munkahelyre kerülsz, ahol szondáznak?

2014. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Kulcsos7 ***** válasza:

Előző este iszol alkoholt?

Ha igen mennyit?

2014. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6:

Nem szoktam berúgni ennyi alkoholtól (te berúgnál egy pohár sörtől?). Nem kelt bennem semmilyen furcsa (részeg) érzést. Csak simán elmulasztja a hasfájásomat.


7: Nem szoktam alkoholt inni gyakran egyébként. A felsőoktatásban tanulok és a lakótársaim szintén felsőoktatási intézménybe járnak. Havonta kb. kétszer járok bulizni. Akkor szoktam rendesen alkoholt inni (mondjuk 4-5 sörnyi mennyiséget), egyébként semmit. Az egyik lakótársam ajánlotta azt a panaszaim meghallgatása után, hogy igyak egy kis alkoholt minden hétköznap reggel. Ezt amit leírtam a kérdésben "alkoholkúrát", pár hete kezdtem el.


Hetente kb. ennyi alkoholt szoktam fogyasztani reggelente:

-3 doboz sör/1 üveg bor/2,5 deci tömény

(mondom, napi kb. 3 deci sör, vagy 2 deci bor, vagy 0,5 deci tömény)


Nem voltam korábban sem soha nagy alkoholivó. Egész életemben ritkán ittam, akkor is maximum átlagos mennyiséget. Sosem volt olyan hogy hánytam volna a piától vagy teljesen kiütött volna.

2014. okt. 14. 11:15
 9/12 anonim ***** válasza:
5-ös, haggyad a butágot.
2014. okt. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kulcsos7 ***** válasza:

Válsd ki valamivel minden képpen!!!

Nem a mennyiség sok! a rendszeresség! baj lehet belőle!

2014. okt. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!