Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az embereknek valóban ízlenek...

Az embereknek valóban ízlenek a tömény italok vagy csak megszokásból "csinálnak úgy" mintha ízlene?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok és túl vagyok egykét bulizós éven. Én alapvetően 3 okból ittam ha ittam: 1. mert menő 2. mert önbizalmat reméltem a csajozás során 3.rossz kedvem volt és beakartam rúgni. Most hogy idősebb lettem az 1. pont-ból már kinőttem a 2. pont esetében nem működik a dolog mert hiába van önbizalmam a részegség miatt nem állnak le velem a nők a 3. pont meg hamis mert a probléma úgy sem oldódik meg a piától, amitől rossz kedvem volt..


Egy szó mint száz, én teljesen őszintén utáltam a rövid italok ízét (annak ellenére hogy megittam mondjuk 5 kupica vodkát egymás után). Elképzelni sem tudom, hogy bárki szerint jó ízük legyen. És az embereken sem azt látom, hogy élveznék a dolgot (eltorzult arc, néha öklendezés, nem tudnak megszólalni stb). Volt hogy megkérdeztem hogy tényleg finom e ez a "nagyon finom házi pálinka" amit olyan nagy vehemenciával fogyasztott a társaság de csak kiröhögtek.


Szóval ez egy anonim oldal, érdekel mindenki őszinte véleménye. 28/F


2014. nov. 2. 22:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Ha te a Vodkát veszed mércének, akkor még sokáig fogsz csodálkozni.
2014. nov. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ittam életemben sokmindent A jägertől kezdve hubiig a pálinkán át mindent. Mindnek pocsék íze volt.
2014. nov. 2. 22:53
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom az ízét a töménynek is de lényegében minden alkoholnak.Amikor iszom a hatása miatt teszem semmi másért.
2014. nov. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

minden töményt utálok, kivéve egy-két tényleg jó pálinkát, aminek gyümölcsös illata és íze is van.

De alkoholos ital, ami ízlik is, az a sör és a bor, meg pár koktél, mert az tele van minden mással, nem tömény tisztán. :D

2014. nov. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Phoney ***** válasza:
100%

A divatosabb rövidek közül aránylag kevés a tisztán élvezhető tömény, elég, ha azt nézed, hogy a legtöbben hogyan isszák ezeket: fagyasztóból satupohárba töltve, abból pedig minél gyorsabban garatra dobva, kísérővel leöblítve. Vagy bekeverve. Kb. mint a mérget.


Persze vannak kimondottan jó divatmárkák is a „megfizethetőnek” számító 3-6 ezer Ft/palack közt, de sokszor koktélösszetevőnek kalibrálják őket (a színvonalhoz képest markáns ízzel), és ilyenkor rövidként nem zenélnek túl jól. Azokat a rövideket, amik rövidként jól teljesítenek ennyiért, aránylag kevesen ismerik. Persze ez nem jelenti azt, hogy neked garantáltan ízlenének, mert aki zsigerből utálja a tömény alkoholt, annak ugye mindegy.


A „nagyon finom házipálinkákról”: ha annyi ezresem lenne, ahányszor sugárban szerettem volna kifújni őket, az most jól jönne. Az külön sztori, hogy az emberek hogyan szeretik meg az ecetes cefréből főzött selejtet, persze léteznek jó házipálinkák is, csak azok a ritkábbak.

2014. nov. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak finom tömény italok. Csak ezek általában nem a Jaóskabá-féle méregerős házipálinkák. A tiszta, ellenőrzött eredetű italok - legyen az akár minőségi pálinka, akár valóban cukornádból készült rum, akár tényleg gabonából vagy krumpliból készült vodka - általában finomak, annak ellenére, hogy igen kevés ízanyaguk van (például a tiszta, jó vodkák szinte teljesen íztelenek). A pancsolt, aromával bolondított förmedvényeknek van rossz íze, mert azt sem lehet tudni, mi van bennük, a mesterséges aroma pedig általában műanyagíző, főleg, ha túlzásba viszik. Márpedig a kommersz mocskokban túlzásba viszik, mert csak úgy lehet elnyomni a radioaktív hulladékok mellékízét.

Mikor torzul az arc, elakad a lélegzet (vagy ahogy Arany János írta: "... szó bennszakad, hang fennakad, lehelet megszegik"), akkor az a pálinka nem jó, hanem erős. A jó pálinka után nem kell fintorogni. Érzed, hogy van ereje, mert 50-52 százaléknyi alkohol nem vicc, de fogyasztható, nem vág a földhöz, nem forog tőle a gyomrod. Ugyanez a helyzet a jóféle orosz és ukrán vodkákkal: szoktam néha venni 70%-os ukrán vodkát, egy stampedlit minden további nélkül, fintorgást és fejenpörgést mellőzve meg lehet inni. Erős, de alig-alig van íze. A féldecivel már bajban vagyok, az azért elég nagyot üt egyszerre. A jó rum is ilyesmi, a féldeci abból is jólesik. A whiskyről nem tudok nyilatkozni: vagy nem ittam még jót, vagy nem bírom az ízét-illatát, de eddig mindig forgott tőle a gyomrom.

Amit írtam, az - legalábbis nálam - az első pohárkára vonatkozik. Az első feles jó pálinka, jó vodka, jó rum még finom, a második is lecsúszik, de a sokadiknál már a jó is igénybe veszi a szervezetet. Ugyanez van buliban is: ha a negyedik-ötödik felest iszod, akkor a jótól is torzul az arcod, igaz, akkor már mást jelent a jó, mint az elsőnél. Eleinte még odafigyel az ember az ízére, de utána már mindegy, csak üssön...

2014. nov. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést akár én is írhattam volna. :)


Nálam a tömény általában házipálinkát vagy (ritkábban) Unicumot jelent.

Amiért iszom:

- torokfertőtlenítés (ha beteg vagyok)

- ha valami alkalom van (évente kétszer, háromszor) a társaság miatt.


Szerintem ritka rossz ízük van a töményeknek, pedig nem is iszok pancsokat. De nemcsak a töményeknek, úgy általában a legtöbb alkoholos ital elég ramaty.


Ami eddig ízlett:

- édes pezsgő

- citromos/ narancsos sör (vagy nagyon jó minőségű sima barnasör)

- vörösboros kóla


Ezeket szívesen iszom, nem a hatásuk, kizárólag az ízük miatt. (Sőt, kifejezetten sajnálom is, hogy alkoholtartalmúak, mert így csak korlátozott mennyiséget fogyaszthatok belőle. :) )


27/L

2014. nov. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Divat. Kölökkoromban (nem most volt...) 15-6 évesen, ha valaki egy üveg bort hozott a buliba, már tekintélyt szerzett :) Ma hétvégen este elugrok a boltba és látom, hogy a kis taknyos buzernyákok literszámra viszik a legbrutálisabb égetett szeszeket. Nem hinném, hogy kifinomult ízlésű viszkiszakértők lennének :) Én egyébként ritkán iszom töményet, akkor is a társaságban a kínálás miatt. Semmi bajom nem lenne, ha sohasen ihatnék már :)
2014. nov. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 intrepid ***** válasza:
100%
Becherovka forewer.
2014. nov. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet, hogy szentségtörő leszek, de ha már ízélmény, akkor nekem sokkal inkább egy jó 100 százalékos baracklé vagy szőlőlé, mint barackpálinka vagy bor.
2014. nov. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!