Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Löwenbrau, Steffl, Kaiser:...

Löwenbrau, Steffl, Kaiser: hova lett belőlük az 5% alkohol? Most alig van bennük több mint 4% és az ízük is rosszabb lett.

Figyelt kérdés
Kb.3-5 évvel ezelőtt ezek a sörök más ízűek voltak. Miért rosszabbodhatott az ízük és csökkent az alkoholtartalmuk?

2014. nov. 27. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:

A magasabb adó miatt csökkentették az alkoholtartalmukat.

Hasonló volt a helyzet az energiaitaloknál. A koffeint csökkentették hasonló céllal.

2014. nov. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az, hogy közben szörnyű lett az ízük nem zavarja a gyártókat?
2014. nov. 27. 09:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Pár éve ezek még elég jó sörök voltak.Most ihatatlan szarok:(
2014. nov. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert hígítják:

[link]


Mert tartósítószert adnak hozzá:

[link]


Mert kukoricát használnak:

[link]


Mert mindent a költség-minimalizálásnak vetnek alá. A többi nem számít. Semennyire.

2014. nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Phoney ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy ebben a kategóriában egy magyar piacra szánt sör nem teheti meg, hogy nem száll be az árversenybe. A magyar átlagfogyasztó sokkal érzékenyebb az üvegenkénti árra, mint bármi másra, szóval ahelyett, hogy az inflációval párhuzamosan drágulnának, a minőségük romlik. Valószínűleg ez áll amögött is, hogy a 200 Ft-os import Staropramen-t több év után ugyanennyiért felváltotta a licenszes híg hányás.


Más italoknál sem ismeretlen jelenség, egyes whiskymárkák alapkiadása pl. ugyanannyiba kerül, mint 7 évvel ezelőtt... pedig már rég nem ugyanannyit ér az a 3500-4000 Ft.


Az más kérdés, hogy a magyar sörgyárak miért nem csinálnak épkézláb sört ugyanannyiért, amennyiért egyes külföldiek igen.

2014. nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A választ előttem elmondták, ha nem gyengítenék akkor drágulna. Lövenre én is emlékszem 4 éve 5.2%-os volt aztán lett 5 utána 4.7 aztán 4.2% jövőre már lehet csak 4 lesz. 4 éve tök jó sör volt egy kicsivel a Soproni ára alatt volt kapható úgy hogy közben 5.2% volt benne nem 4.5% mint a Soproniba, akkor jobb volt szerintem bármelyik közkedvelt magyar sörnél, de most már megfordult az egész és bármelyik magyar sört szívesebben megiszom, még a Kőbányait is.
2014. nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem csak az alkoholtartalom csökkentése a probléma. (Én azt személy szerint nem hiányolom annyira.) Hanem még több más egyéb trükközés a minőséggel.

A cseh és szlovák sörök remekül szembe mennek a nagy sörgyárak trendjeivel. Tessék csak ezeket megkóstolni eredeti környezetben! Mi épp a múlt héten voltunk Pozsonyban, rengeteg sört legurítottunk, és másnap nyoma sem volt semmiféle rosszullétnek. Magyarországon ugyanennyitől betegre ittam magam. Szó szerint.

2014. nov. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanulságos dolgokat írtatok. Az anyagi szempontokat értem de nem ártanak ezek a gyártók így a márkának? Vagy úgy vannak vele, hogy "jó lesz ez a magyaroknak"?
2014. nov. 28. 08:50
 9/10 Phoney ***** válasza:
100%
Pontosan, „jó lesz ez a magyaroknak”. Sokkal jobb üzlet itthon rossz sört eladni a nagy nevekkel, mint erőltetni a minőségit, amire nálunk úgysincs igazi kereslet...
2014. nov. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezekek a söröket anno palackozva hozták be az országba.

Most itthon kotyvasztják ezeket.

tele nyomják kukoricagrízzel amivel aztán teljesen el is rontják.

A német és osztrák sörökben nincs kukorica gríz bele főzve, ezért sör izük van.

A magyar söriparban valaki kitalálta 10-15 éve ezt a kukoricagrízt, azóta carok a magyar sörök.

2014. nov. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!