Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent ez az olasz mondat...

Mit jelent ez az olasz mondat magyarul?

Figyelt kérdés
A tutte quelle persone che continuano a invitarmi a feste , eventi e robe simili , smettetela tanto io sono in Ungheria e a meno che prendo un aereo e torni in Italia per ogni festa non posso venire

2015. jan. 11. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden olyan személy aki folyamatosan hívogat ünnepségekre, rendezvényekre és hasonló dolgokra, hagyja ezt abba, mert Magyarországon vagyok és nem tudom minden ünnepségre elmenni Olaszországban feltéve, hogy nem ülök repülőre.


Kb. ez akar lenni, de nem helyes a mondat.

2015. jan. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit az első válaszoló ír, az teljesen jó, csak nem szó szerinti fordítás. De szó szerint nem lehet lefordítani, mert akkor magyartalan lenne.

Úgyhogy szerintem a mondat ezt jelenti és helyes is.

2015. jan. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok.

Nem helyes a mondat, mert az "a meno che" után conjunctivo jön és a prendo nem az. Prenda-t kellene írnia oda. Meg olyan kicsit össze-vissza is van megfogalmazva, ezért írtam, hogy nem igazán helyes.

2015. jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!