Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Meddig mehetek el az alkoholig...

Meddig mehetek el az alkoholig, Mennyi a halálos adag?

Figyelt kérdés
2008. aug. 25. 19:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Hozzászeretném tenni hogy viszonylag sokat szoktam inni ha már ilyen a buli vagy a társaság de nem napi nem is heti rendszerességel max havonta 1xer ha ugy adodig de akkor sokat:) és szertném tudni hogy ho la határ mert nem szertnék a detoxba kerülni:S
2008. aug. 25. 19:20
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Ez attól is függ, hogy mit iszol, és mennyit eszel előtte. Függ a magasságodtól és a testsúlyodtól is, hogy neked mennyi lenne, tehát nem lehet egyértelműen meghatározni...
2008. aug. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
192 centi vagyok 83 kg
2008. aug. 25. 20:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez kemény dolog, ugyanis nem kell elmenni a "halálos adag"-ig, van annál csúnyább halál is a májcirózis. Nem basztatlak, masszív alkesz voltam, meghaltak a szüleim egy éven belül, akkor hagytam abba - hidd el kellett hozzá lelkierő (igaz, hogy orvos is segített) Ezt azért bemásolom, olvasd el:


Ha valaki csak alkalmanként, például húsvétkor iszik egy-egy pohárral, mája még regenerálódhat, ez azonban a whiskys- vagy borospohár, a söröskorsó rendszeres emelgetésekor már nincs így.


A májkárosodás mértéke nem az elfogyasztott szeszes ital fajtájától, hanem annak tisztaalkohol-tartalmától függ. A nők fogékonyabbak az alkoholos eredetű májbetegségekre, náluk napi 25-30 grammnál, férfiaknál 50-60 grammnál nagyobb mennyiségű tiszta alkohol 50 százalékos gyakorisággal vezet 10-15 év alatt májzsugorhoz. Az életmódbeli szokások mellett genetikai tényezők, a szervezet védekező rendszerének egyéni adottsága is befolyásolhatja jó vagy rossz irányba a kóros változások menetét.


A szakorvosok szerint naponta maximum tíz órát "foglalkozhat" a máj károsodás nélkül az alkohol lebontásával. Egy 60 kilós férfi mája két óra alatt bontja le a három deci sörben lévő 12 gramm tiszta alkoholt.


Vigyázz magadra! :) A testmagasságnak meg semmi köze hozzá.

2008. aug. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát öszintén sajnálom az utolsó válaszadót. Igazán érdekes amit leirtál nem gondoltam volna...

Köszönöm a válaszokat! A további válaszokat is szivesen várom

2008. aug. 25. 21:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

LD100 embernél 6000-8000mg/kg (ld100: leegyszerüsítve azt jelenti, hogy az alanyok 100%-t megöli)


forrás: [link]

2008. aug. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


nézd meg valamire csak jó

2008. aug. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden egy egyetemista aki szokott inni, egyszer heccből megivott 7 dl vodkát, majd összeesett és meghalt. Kiderült rejtett szívbaja volt.
2009. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!