Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Jagermeistert eves elott vagy...

Jagermeistert eves elott vagy utan?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az az italozo fajta, de megleptek egy uveg Jagermeisterrel es szeretnek napi egy kupicaval (~30 ml) fogyasztani. Mikor fogyasszam: reggel, delben vagy este?

Eves elott vagy utan?


2015. márc. 17. 13:01
 1/7 Phoney ***** válasza:

Evés után. A tömény „aperitif” egy 19. századi alkoholista szokás, amikor minden rövidet „aperitifnek” kereszteltek, hogyha étkezés előtt (vagy helyett) húzták le. (A századfordulón a nyugati világ jó részén össznépi alkoholizmus tombolt, ezért voltak a kora 20. századi szesztilalmak is.)


Eredetileg az aperitifek tizen-huszon százalékos fűszeres italok voltak (vermut és hasonlók).


Napközben is megihatod, ha a körülmények engedik, de az alkohol kiürülése általában fáradtságérzettel jár, szóval előnyösebb este.

2015. márc. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igaz amit az első ír, de egyén függő is. Én pl. étkezés előtt szeretek röviditalt inni, mert attól mindig elsavasodok, újra éhes leszek. Ezt neked kell érezned, hogy mikor esik jól. Az is igaz, hogy tényleg az esti órákra érdemes tenni, amikor már nincs különösebb dolgod, mert elfáradsz tőle.
2015. márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyelore meg csak most fogom kitapasztalni, ezert is voltam kivancsi a velemenyetekre amit koszonok.


Meg az a csekeny 30ml is elfaraszthat?

2015. márc. 17. 14:34
 4/7 Phoney ***** válasza:
100%
Igen, el, de próbáld ki, hogy téged mennyire érint ez. A legrosszabb esetben aludnod kell rá egy órát.
2015. márc. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.
2015. márc. 18. 10:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne ritkán iszol akkor igen, elfáraszthat.
2015. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mázlista,én vodkát kaptam amit nem szeretek,de azért megittam. Egyébként múlt héten megittunk a haverommal egy üveg jägert(2.5 dl-2.5 dl),ő kidőlt nekem nem lett semmi bajom,ittam tovább,szóval óvatosan.
2015. márc. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!