Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek baj, ha megiszom...

Szerintetek baj, ha megiszom 1-2 deci bort minden este?

Figyelt kérdés

A barátnőmet zavarja, hogy a vacsorához bort iszom. Szerinte ez már alkoholizmus, pedig nem az alkoholtartalma miatt iszom, meg amúgy is, 1-2 deci bortól nem lehet berúgni. Egyszerűen az íze miatt iszom, szeretem megtalálni a különböző ételekhez a legtökéletesebb bort, új ízeket kipróbálni, stb.

Mi a véleményetek, szerintetek is olyan nagy baj ez? :( 20 éves vagyok.



2015. ápr. 13. 23:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Minden este 1-2 deci bor. Aztán eltelik 1-2 év, és már 2-3 üveg bor lesz belőle. Igen, zavarhatja a barátnődet, mert lehet, hogy a rokonságában hasonlót tapasztalt.
2015. ápr. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%

Igen, baj lehet !

Ha rendszeresen, azaz minden nap iszol DE szigorúan minimális és

kontrollált mennyiséget, az még nem baj. Ez a saját véleményem.

Ezt olvastam és hallottam :

A rendszeres alkohol fogyasztás, még ha kicsi mennyiség is az , az már az alkoholizmus kezdete. A kis mennyiség, idővel és alattomosan, egyre növekedhet.

2015. ápr. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Miért akarjátok belebeszélni, hogy egyre többet fog inni? Világosan leírta azt, hogy vacsora mellé issza és kombinálja az ízeket.
2015. ápr. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
37%
A borban alkohol van. Az alkoholnak olyan tulajdonsága van, hogy bódítja az agyat. Tehát aki iszik, az főleg a bódítás miatt iszik, és ha ezt azzal próbálja ellensúlyozni, hogy csak az ízéért issza, ott már egy kis lódítás van a dologban, és ez már eleve gyanús!
2015. ápr. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor láttam már itt a gyk-n, hogy a rendszeres alkoholfogyasztás sokak számára alkoholizmus.


Nekem a világon semmi bajom nem lenne vele, főleg a Te indokaiddal, elég kulturáltan közelíted meg az ivást.

A rokonságomban nem volt rendszeresen ivó, egy ismerősömék viszont napi szinten ittak whiskyt az elmondásuk alapján, kicsiny mennyiséget. Ebben nem látok semmi problémát s nem látom be, miért lenne törvényszerű a súlyos alkoholizálás, ha egyszer nem azért issza, hogy lerészegedjen vagy mert kívánja, csak hedonizmusból, kulturáltan. Étel és kis bor, ez teljesen jó kombináció, ha én magam nem is élek vele.


A barátnődnek persze lehet más a hozzáállása, félhet, hogy más van mögötte, mint amit itt leírsz, lehetnek negatív tapasztalatai a rendszeres alkoholfogyasztással kapcsolatosan... Meg lehetne próbálni beszélni még róla.

2015. ápr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
37%
Az alkoholizmus úgy kezdődik, hogy minden nap csak 1-2 deci bor. Aztán, mivel az agy többet igényel ahhoz, hogy bódult állapota kerüljön, akkor a napi adag már 2-3 deci, majd 5-7, stb. Szóval minden nap nem lehet meginni ennyi alkoholt, mert néhány év múlva ettől biztosan több lesz belőle.
2015. ápr. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#4: Nem feltétlenül. Egy kevés alkohol még nem érez észrevehető változást (hogy ez mennyi, az emberfüggő, de nekem egy pohár sör vagy egy feles tokaji aszú - nem röhög, nekem ez a mennyiség belőle, trükkös :D - semmi különöset nem szokott okozni). Én igenis az ízért iszom sok esetben (a tokaji aszút mindig, de a Glenlivet whiskyt is, mert egy feles fölé sosem megyek s az semmire sem elég az ízérzékelésen kívül), az alkoholos befolyásoltságért csak ritkán. De az is elég szolid, a személyiségem, döntésképességem sosem változik meg miatta.

Talán ezért is iszom olyan ritkán :) Kivéve a nyarat, a hideg sör jól tud esni a melegben :)

2015. ápr. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Mojjo ***** válasza:
98%

Hű, kedves négyes :) Hidd el, rengeteg - minden bizonnyal milliónyi - ember iszik alkoholt az ízéért, és tartja az egyik legnagyobb hátrányának azt, hogy bizony az alkohol a fejekbe szállhat. Az alkoholnak helye van a gasztronómiában, ez a helyzet. Ugyanúgy sajnos persze sokan tényleg a hatása miatt isszák, de azt mondani, hogy aki iszik, az elsősorban azért issza, az szimpla tudatlanság és tájékozatlanság.

Na meg kíváncsi lennék, hogy egy deci bor miféle agyat bódít :) )


Kedves kérdező: a minden este mondjuk szerintem is túlzás. Én is szeretem a különböző ételekhez megtalálni a legtökéletesebb bort, és játszani az ízekkel, de nem érzem, hogy mindig alkoholos itallal kell próbálkozni. Ha nem nő a mennyiség, akkor mindenesetre egészségügyi kockázatot nem igazán jelent. Ha zavarja a barátnődet, akkor viszont érdemes átgonolni a prioritásokat... nem biztos, hogy a bor, meg az ízek vannak az élen...

2015. ápr. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%
8-as! Aki soha nem iszik, az egy gyűszűnyi bort is megérez!
2015. ápr. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nagyon nem baj. Az alkoholizmus szerintem nem ott kezdődik, hogy esténként egy keveset borozgatsz. Akkor van a gond, amikor már nem azért iszol, hogy jól érezd magad, hanem azért, hogy ne érezd magad rosszul.
2015. ápr. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!