Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek baj, ha megiszom...

Szerintetek baj, ha megiszom 1-2 deci bort minden este?

Figyelt kérdés

A barátnőmet zavarja, hogy a vacsorához bort iszom. Szerinte ez már alkoholizmus, pedig nem az alkoholtartalma miatt iszom, meg amúgy is, 1-2 deci bortól nem lehet berúgni. Egyszerűen az íze miatt iszom, szeretem megtalálni a különböző ételekhez a legtökéletesebb bort, új ízeket kipróbálni, stb.

Mi a véleményetek, szerintetek is olyan nagy baj ez? :( 20 éves vagyok.



2015. ápr. 13. 23:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
9-es: éhgyomorra esetleg. Egy jó ebéd vagy vacsora közben/után nem valószínű. Maximum annyi, hogy elálmosodik.
2015. ápr. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Mojjo ***** válasza:
85%
Kilences! Ez sem feltétlen igaz - bár valóban bizonyos ideig és bizonyos mértékben növelhető az alkoholtolerancia, ha az ember hozzáedzeti a szervezetét, magyarán iszik, de ez igen erősen alkati kérdés is. Előfordulhat, hogy valaki jobban bírja, pedig nem szokott inni, mint másvalaki, aki szokott. Ráadásul ez az egész irreleváns is, mert olyanokról beszélünk, akik szoktak inni. :)
2015. ápr. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
31%

nem az íze miatt iszod hanem a kellemes bodultság érzésért aminek az eléréséhez most még elég 1-2 pohár

minél többet iszol anál gyorsabban szokja meg a szervezeted és kell egyre több és több

a barátnödnek van igaza pár év és egy elhizott alkoholista is bal'asz leszel most állj le amíg van esélyed

2015. ápr. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen jól keresel 20 évesen, hogy minden este kiváló minőségű, különleges borokat kóstolhatsz? Ejha!

Egyébként nem tartom egészségesnek a mindennapos alkoholfogyasztást. 1-2 deci bor valóban nem árt, sőt, vannak pozitív hatásai, de MINDEN NAP, az túlzás. Lehet magyarázni akárhogy, ha gondot okoz lemondani a napi borról, akkor te bizony ALKOHOLISTA vagy. Ha úgy érzed, ez nem igaz, akkor mostantól csak hetente egyszer, mondjuk szombat vagy vasárnap este igyál bort a vacsora mellé. Biztos vagyok benne, hogy úgy is lesz elég lehetőséged új ízeket kipróbálni.

2015. ápr. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
86%

Áruld már el, mit kajálsz te minden egyes nap.

A lecsóhoz vagy a rántott húshoz kell megtalálni az ízeket? :)

2015. ápr. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
86%

Egy héten legalábbhagyj ki két-horom napot és akkor biztos nem lesz gond. Én is főőleg az íze miatt iszom, ritka az ha nem. Én azt csináltam, hogy egyik nap iszom, másik nap nem.

Ekkora mennyiségű alkohol fogyasztása csak szokásként rögzül, és nem függőségként.

2015. ápr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
60%

Nem baj, de ne este igyál.

Elalvást ugyan segítheti, de az alvás minőségét rontja az alkohol, nem leszel olyan kipihent reggel, mint szeretnéd :)

2015. ápr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
59%

Egyáltalán nem baj,sőt nagyon jó,ha az ember megengedheti magának a jó ételeket jó italokkal.

Hülyeség,hogy a rendszeres alkoholfogyasztás lenne az alkoholizmus.

Az alkoholizmus az az ,amikor az alkohol határozza meg minden más tevékenységedet.


Legalább 30 éve iszom,vagy innék minden este 1-2 deci bort,finom kajához,de van,amikor nincs rá pénz,van,amikor a sok finom kaja miatt fölszedett kilókat kell lediétázni.

Az se alkoholizmus,amikor a desszertekbe beletessszük a rumot pl.,vagy a finom tejszínes házifagyit leöntjük pl finom tojáslikőrrel.

Az aromák nem igaziak,műízűek.Persze nem mindenki érzi a különbséget,főleg,ha mondjuk dohányzik.

Ez is egyfajta luxus,az ételek-italok élvezése.Ha megtehetjük,mért ne élveznénk?

Mellesleg ,a statisztikák szerint a nagy borivó országokban,mint Franciaország,Olaszország,kevesebb a szívbaj,a keringési problémák.Igaz,hogy azt is írják,hogy nőknek fele annyi az egészséges,mint a férfiaknak,nőknek 1deci kb.

2015. ápr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!