Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Átlagosan egy ember hány...

Átlagosan egy ember hány felest tud meginni 55 fok körüli pálinkából?

Figyelt kérdés
Ameddig nem lesz képszakadás
2015. ápr. 27. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez így megválaszolhatatlan.


Egyrészt az embereknek elképesztően eltérő a tolerancia szintjük, ismerek olyat, aki 1 liter tömény után is viszonylag képben van.

Én 2 decitől lerészegedek.


Másrészt a képszakadás egyéni dolog. Van, akinél közepes részegségnél is előfordul.

Én nem bírok annyit inni, hogy kiesne akár egyetlen másodperc is.

Előbb alszom el, vagy iszom magam ájultra.

De ha ébren vagyok, akkor semmit nem felejtek, akármennyi alkohol után sem.

És elég sok ilyen ember van!

2015. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
... egyébként ilyen erősségű töményből úgy 8-10 egy átlagos (tényleg, minden tekintetben átlag) embert már általában "megvisel".
2015. ápr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8 decit tudok belőle meginni,az már képszakadás,ezért nem is erőltettem soha a pálinkát ...
2015. ápr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg mindentől függ pl. fáradtság, éhség maga a szervezet... Felesből még nem ért képszakadás, de ahhoz nagyon kéne szeretni a pálinkát, hogy ne undorodjon az ember tőle annyi feles után. :D
2015. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha az "ember"-t, mint az emberiség egészét érted, és feltételezzük, hogy a 18 éven felüliekre gondolsz, akkor én körülbelül 1-2 felest mondanék.

Hz az "ember" alatt egy átlagos, 30 év körüli, jó kondiban levő, magyar, 100 kiló körüli férfit értesz, akkor 10-12 felest tippelnék.

(Mindkét esetben feltételezve, hogy egy-egy feles között nem telik el 20-25 percnél több idő, és 5 cl.)

2015. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jobban meggondolva, a 10-12 feles kicsit sok. Legyen 8-10.
2015. ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5: Hoppá. Ilyen sokan vannak, akik egyet se bírnak? Én totál kezdő leánykaként határozottan megéreztem hármat, de annyi. Egyszer pedig 5 után abszolút semmi hatást nem éreztem, bár azt azóta sem értem, máskor egy sör enyhén érződik, vagy egy deci tokaji, az trükkös ital...


10 feles szerintem már simán képszakadást okozhat egy nem túl rutinos ifjoncnál. 1 literbe bele lehet halni, ha gyorsan történik.


Ezek lightosabb felesekre vonatkoznak, 55 fokosból egy kicsit kisebbek az értékek, de úgyis nagyon szórodnak. Az is számít, mit evett az ember előtte, hangulat, miegymás.

2015. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pálinkáról nem tudok nyilatkozni, mert abból soha nem ittam 3 felesnél többet. 70%-os tescos abszintól volt egyszer még 17 éves koromba hogy 1 óra alatt 4 decit azaz 8 felest megittam. Na azóta soha többet abszintot. Amúgy ebből kiindulva 1 óra alatt kb. 10-12 felest kéne igyak, hogy szörnyen ki legyek ütve, de ha buli van és alapozással együtt fél napot végigiszok, meg eszek is közben és iszok alkoholmenteset, akkor 10-12 lemenne nagyobb gond nélkül, de 15-20 közt már problémák merülnének fel. Én 90kg vagyok és viszonylag hozzá vagyok szokva. Vannak akik ennél többet is meg bírnak inni, de vannak akik a töredékétől is rosszul vannak. 50kg körüli lányok akiket ismerek és nem nagyon szoktak inni 1 óra alatt 3 felestől ki lennének ütve.
2015. ápr. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!