Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Vodkanarancsot milyen arányban...

Vodkanarancsot milyen arányban keverjük, ill. mennyit, ha?

Figyelt kérdés
Osztálykiránduláson szeretnénk inni. Igazából egy jobb suliba járok, ahol nem mindenki iszik, így fordulhatott elő az a helyzet, hogy a legjobb barátaimmal az osztályból még SOHA nem ittam. És mivel nem buliba járósok, valószínűleg máshol nem is fogok tudni :/ Én, mint a tapasztaltabb egyén (:D) a vodkanarancs mellett döntöttem, mert bár általában borozni szoktam, annak a szállítása elég körülményes lenne, és nagyon erőset se szeretnék nekik adni. Én még nem kevertem be soha, mindig más csinálja, ha bulizunk. Milyen arányban keverjem? És mennyit vigyünk? 4-5 főről lenne szó velem együtt. Nekem általában kb. 1,5 üveg bortól és pár rövidtől vannak már hiányos darabkák az estékből, ők pedig még max. becsípve voltak, szóval vigyázni szeretnék rájuk azért, meg amúgyis osztálykirándulás, tanárokkal, ne legyünk nagyon kiütve. 16L
2015. ápr. 29. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnéd, hogy erős legyen, akkor több narancslé legyen benne, mint vodka. Mi általában 1:1 arányban isszuk, de az azért erős.
2015. ápr. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A lényeg a gyengeségen van. Minél gyengébbre tudod keverni annál jobb. Narancslé íze lesz, nem is nagyon érzed benne a vodkát iszod, iszod, észre sem veszed és már részeg vagy.

1l-t vegyetek meg 4 liter narancslevet.

2015. ápr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ha belegondolok, én szórakozóhelyen, presszóban mindig úgy szoktam kapni (illetve így kérem), hogy 4 cl (régebben még 5 volt) vodka, és 2 dl narancslé (rostossal szeretem csak, de ez már ízlés kérdése). Így nincs borzalmas vodkaíze, de mégis kicsit érződik rajta, hogy alkoholos ital. 3-4 ilyet azért már megérzek, pedig már nem tini vagyok, és nem is az a 30 kiló vasággyal típus. De nem is azért szoktam inni, hogy berúgjak, hanem mert ízlik, más kérdés, hogy becsípni azért nem rossz.

Na, ha ebből az arányból indulunk ki, akkor egy üveg vodkához (ha 0.7 l-es kiszerelést veszel) kb. 2.5-3 liter narancslét kell hozzáönteni, hogy olyan legyen, mint a kocsmai vodkásnarancs. Ha nem akartok nagyon berúgni, akkor ennyi elég 4-5 főnek, hiszen ez már több, mint 3 liter ital, mindenkinek jut belőle.


28/N

2015. ápr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Feles vodkahoz ittam mindig 1,5 deci narancsot. Sprite-al mondjuk jobb.
2015. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A narancs itt csak arra szolgál, hogy ne érezd a vodkaízt, és elnyomja az alkohol szagot. A lényeg, hogy fejenként mennyi vodkát isztok meg. Ha nem akartok berúgni és a barátaid nem gyakorlott ivók, akkor fejenként max 2 dl-t javasolnék egész délutánra/estére elosztva. Szóval 1 L vodka, és azt 5 felé osztva 1 vagy 1,5 literes flakonokat töltsetek meg naranccsal. Nem tudom milyen a tanárod, de lehet hogy érdemesebb 0,5 literes fantás üveget használni, az kevésbé vágó, így 1 dl vodka, 4 dl fanta. Egyetek előtte valamit a chipsen kívül és ne verjétek be az egészet fél óra alatt, főleg ha túrázni mentek a tűző napon.

Jó bulit!


28N

2015. ápr. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!