Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Cuveé valóban nem kerülhet...

A Cuveé valóban nem kerülhet kereskedelmi forgalomba ezen a néven már?

Figyelt kérdés
2015. máj. 19. 15:05
1 2
 1/20 Andizsuzsi ***** válasza:
18%
Küvé megjelöléssel bor nem kerülhet forgalomba, mert küvéből pezsgő készül.
2015. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Mojjo ***** válasza:
100%
De, igen. Hol olvastál olyat, hogy nem? (Február környékén legalábbis még biztosan megkapták a forgalombahozatali engedélyt az ilyen néven forgalmazott borok, és nem tudok róla, hogy azóta bármi változás lenne... értelmét sem látnám, bár ez sokat nem jelent.)
2015. máj. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Mojjo ***** válasza:
100%
Andizsuzsi: nem éppen :) A küvé csak annyit jelent, hogy több szőlőfajta borának házasítása, semmi többet. Pezsgő is lehet fajtabor, mint ahogy bor is lehet küvé és fordítva.
2015. máj. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Andizsuzsi ***** válasza:
34%

[link]


Itt olvastam a 15. oldalon

2015. máj. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Andizsuzsi ***** válasza:
48%

479/2008/EK


13. A „Küvé” jelentése:

a) szőlőmust;

b) bor;

c) szőlőmustok és/vagy különböző tulajdonságokkal rendelkező borok

keveréke,

amelyeket egy konkrét pezsgőfajta készítésére szánnak.

2015. máj. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem rég jártam egy .... Borok boltjában és Cuveét szerettem volna vásárolni .


Az eladó mondta, hogy Cuveé néven már nem kerülhet a polcokra bor, csak úgy, hogy mindkét szőlő fajtát feltüntetik a címkén amelyből a bor készült .


Ennek ellenére bármerre járok eddig csak a Cuveé felirattal találkoztam .

2015. máj. 19. 15:45
 7/20 Mojjo ***** válasza:
100%

Andizsuzsi: A 2009-es szabályozást linkelted. Nem tudom mi történt akkor, valami kattanás, pillanatnyi elmezavar lehetett, mert az egész világon pontosan ismert kifejezés a cüvée, amit borokra pontosan ugyanúgy alkalmaznak mindenhol a világon, mint pezsgőkre. A 2011-es szabályozásban már kicsit más olvasható:

"A borházasítások esetében nem kötelező valamilyen, házasításra utaló szó feltüntethetése. Ugyanakkor lehetséges például a házasításhoz felhasznált a szőlőfajták csökkenő sorrendben történő feltüntetése, vagy fantázianévvel ellátni a házasítást, a cuvée, a küvé vagy magának a házasítás szónak a használata, vagy egyszerűen nem felírni semmit sem."

Magyarán szabad a borházasításokat cuvée-ként, vagy küvéként hívni. Mivel azok.

[link]


Azóta is szabad egyébként. Legalábbis februárban,a hogy említettem, még az volt, ez a bor akkor kapta meg a forgalombahozatali engedélyt cüvée néven:

[link]

És azóta, ahogy említettem, nem tudok változásról.

2015. máj. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Mojjo ***** válasza:

Kedves kérdező, ennek utánakérdezek majd borász meg borkereskedő ismerősöknél, de ordas baromságnak hangzik. Mondjuk a magyar szabályozások esetében nem kizárt, hogy sikerül ordas baromságokat csinálnunk, a világ meg röhög rajtunk...

Egy küvé egyébként nem feltétlen két borból áll, állhat háromból, négyből, hatból is akár. A címkén a fajták feltüntetése nem kötelező, sőt, ha egy fajta aránya nem haladja meg az 5%-ot, akkor egyenesen tilos.

2015. máj. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled maximálisan, nem is vásároltam abban az üzletben .
2015. máj. 19. 15:52
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönet a válaszokért és ha a borász ismerősödtől sikerül infót szerezned ezzel kapcsolatban, azért majd írd ki ide .
2015. máj. 19. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!