Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen íze van a különböző...

Milyen íze van a különböző absinthe-oknak? Csak a tömény alkoholt lehet érezni? A színek ízt is adnak, vagy csak az alkoholtartalom megkülönböztetésére szolgálnak?

Figyelt kérdés
Még soha nem ittam, csak hallottam róla. Szeretném megkóstolni, és egy kicsit kíváncsi lettem.:D
2010. márc. 1. 22:03
1 2
 11/14 Phoney ***** válasza:

A mai "absinthe"-ok változó ízben Tenyésznek (:D), márkafüggő. Egy részük ánizsos, egy részük cukorkaízű, egy részük meg simán okádék.


Az Igazi abszintoknak nagyon "szép" és összetett ízük van, mint egy jó bornak (épp ezért kell őket felönteni), de olyannal nehezen fogsz találkozni:)


A színeknek legfeljebb 1-1 márkán belül van jelentősége. Nincs olyan "szabvány", hogy melyik festék mit jelent. (Mert a legtöbben csak festék van.)

2010. ápr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok hasznos választ:)
2010. ápr. 12. 20:22
 13/14 Phoney ***** válasza:

Ma ittam először VALÓDI abszintot. (Eichelberger Brute 80, kb 40%-ra hígítva.)


Az íze alapján ilyet szolgálnak fel a Mennyországban^^

2010. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
a negró ízt az ánizs adja.
2011. dec. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!