Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Különleges alkohol évfordulóra...

Különleges alkohol évfordulóra nem horror áron?

Figyelt kérdés
Baráti társaság közös "évforduló"jára tervezek valami különlegességet venni, amiből nem földön fetrengésig tudjuk le inni magunkat, csupán egy "kellemes előszó" egy kellemes este indításához. A segítségeteket köszönöm.
2015. júl. 20. 17:25
 1/7 Mojjo ***** válasza:
100%
Mit jelent a nem horror ár? Milyen mennyiséget akartok? Mi legyen, tömény, vagy nem muszáj töménynek lennie?
2015. júl. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia,


Elösször is köszönöm hogy segítessz nekem. 8 fővel számolhatunk, mindenképpen "tömény"-re gonodltam. A mennyiség elég kiszámíthatatlan kérdés, úgy gondolom nem kell azt vacsorázni, tehát nem kell 2-3 pohárnál/fő számolni, úgy gondolom 2 üvegnél nem kell több (7 dl). A horror megint jó kérdés. Ha jól át gondolom a horror ár 10.000 Ft felett kezdődik/ üveg. Amennyiben van ötleted vagy egyáltalán létezik-e különlegesség ilyen árkategóriában, szívesen olvasom. Segítségedet köszönöm szépen.

2015. júl. 20. 18:48
 3/7 Phoney ***** válasza:
100%

10e/üvegért a legtöbb rövidet különlegességnek lehet nevezni, mivel a „megfizethetőnek”, „mindennapinak” tartott (3–6e Ft/ü), széles körben ismert italokhoz képest ezek általában különleges minőségűek.


Whiskyből, rumból egyaránt könnyű nagyon jókat kifogni 8-10e (11-14e/liter) között, de nem lehetetlen brandyből, pálinkából vagy tequilából sem. A vodkát olyan szempontból nem ajánlom ilyen alkalomra, hogy annak az íze drágán sem igazán különleges, hanem csak az állaga különlegesen sima. Ha legalább az italfajtát el tudod dönteni, úgy könnyebb lenne ajánlani.

2015. júl. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mojjo ***** válasza:
100%
Ha tömény, akkor át is adnám Phoney-nek a terepet :)
2015. júl. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mojjo és Phoney mindketten nagy tudásúak és rendkívül jól ismerik a finom és minőségi italokat. Srácok, ha látom, hogy ti válaszoltok egy kérdésre, bármi is legyen az mindig nyomom nektek a zöld kezet :)
2015. júl. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:
100%

Kedves ötös hozzászóló!

Köszi a kedves szavakat, ez igazán megtisztelő, tényleg :) Mondjuk én tömények tekintetében nem vagyok annyira képben, és bár igyekszem megismerni őket, ez eléggé alapszinten mozog. Én a borok világában vagyok otthon, úgyhogy, ha töményről van szó, inkább meghúzódom a háttérben, és élvezettel olvasom azok írását, akik valóban nagy tapasztalattal rendelkeznek ezen a téren - pl Phoney-ét :)

2015. júl. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
52%
Lőwent a tagoknak fikszen, előszóhoz jó a tipli barack ha ekszkluzív kéjne ajállom a háromcsillagos tiplit, attól nemcsak fetrengés lesz, rókameghajtással mennek hazáig
2015. júl. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!