Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kaptam házi pálinkát (kb...

Kaptam házi pálinkát (kb 55-60 fokos) műanyag ásványvizes palackban. Át kell önteni üvegbe vagy tárolható így is?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogyan kell tárolni. Attól tartok, kimarja a műanyag palack alját vagy nem is tudom, mi történik vele. Pénteken vagy szombaton lesz felhasználva, koktélbulit tartok majd. Addig viszont abban az ásványvizes palackban volna jó pár napig. Az illatából kiindulva elég erős.

2015. aug. 10. 12:52
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
79%
Pár nap nem gond. Nem kimarja, de has okáig van műanyag flakonban, akkor megmarja a műanyagot és rossz lesz az íze (sőt talán mérgező is). Érdemes üvegben tartani.
2015. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Pár napig tarthatod műanyag palackban, de hetekig-hónapokig nem tanácsos, mert bár ki nem marja a palackot, de kioldódhatnak a műanyagból egészségre káros anyagok.
2015. aug. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Hogy kerül koktélbuliba pálinka?
2015. aug. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
hát ez olyan magyaros koktélbuli lesz
2015. aug. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
60%
Vegyi gyümi :)
2015. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

egy csomó pálinka alapú koktél van,

pl nekem kedvencem a Crystal Cherry :)


4cl mézes ágyas meggy,

2 negyed citrom leve

és darabjai,

6 szem meggy,

zúzott jég

2015. aug. 11. 14:23
 7/8 anonim válasza:
felejtsd el, menthetetlen a pálinkád. ha rendesen 50TF feletti volt, akkor egy éjszaka alatt kioldja a PET palackot, és szar íze lesz a finom pálinkádnak. kidobhatod sajnos! egyébként meg aki pálinkát főz, és "ért hozzá" annak tisztában kellene lennie vele, hogy pálinkát KIZÁRÓLAG üvegben, fénytől védve, lehetőleg hűvős helyen tárolunk, és soha sem PET palackban. én a helyedben el sem hoztam volna abban tőle!
2016. jan. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó vót a buli?
2021. dec. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!