Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan tudnám legyőzni az...

Hogyan tudnám legyőzni az alkohol fóbiámat?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek. A legjobban a másnaptól félek, hogy sajgó fejre ébredek. És attól is hogy elbutulok.

2015. aug. 30. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Az eszedbe jutott már hogy nem iszol semmit? Rögtön megszünne a problémád.
2015. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oké, de mindenki iszik és igy sose lesz társaságom
2015. aug. 30. 12:52
 3/9 anonim ***** válasza:
A kocsmákban is árulnak üdítőt.
2015. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az alkohol nem butít, ezt már régen bebizonyították. Kivéve persze ha valaki 50 évig szinten tartó alkoholizmust folytat, de az már eléggé extrém eset. A másnaposság mértéke is teljesen emberfüggő szerintem, valaki már 3 felestől rosszul lesz másnap, valaki csak 13-tól. Egyébként meg elmúlik.
2015. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
"Szép" baràtaid vannak ha csak akkor fogadnak el, ha iszol. Nekem szinte minden baràtom cigizik, én nem, mégis velük vagyok es senkit nem zavar.
2015. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igyál üdítőt, vagy egész este alatt 1-2 sört. Merem feltételezni hogy nem 13 éves vagy, úgyhogy fel fogják fogni a dolgot.

Ha mégis 13 vagy akkor tökmindegy mit csinálsz, akkor is idióták maradnak az emberek. Próbáld ki, vagy ne próbáld ki, te döntsd el. Egy dolog fontos, ne akarj elsőre úgy inni mint a többi, mert annak csúnya lesz a vége. Nagyon kicsi mennyiséggel számolj. A másnapi fejfájás egyébként kb eliminálható ha minden feles után megiszol 2 deci vizet, vagy lefekvés előtt egy fél liter-litert, és következő nap folytatod. A rosszulléten meg segít a jó sok c vitamin. Elsőre egyébként nem hiszem hogy másnapos lennél ha nem készíted ki magad.

Lényeg a lényeg, azt csinálsz amit akarsz, de félni nincs értelme.

2015. aug. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hatos vagyok. Még csak annyi hogy társaságod nem ettől van vagy nincs. Ha belépő a szeszkazánság, akkor az egy retek suttyó banda ahová nem akarsz tartozni, ha meg nem, akkor te látod rosszul, és pia nélkül is befogadnak.
2015. aug. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A többiek jókat írtak. Az alkoholtól nem kell tartanod, ha csak alkalmanként iszol és mértékkel. Még néhány észrevétel:


- lehetőleg ne keverd a különböző fajtákat

- társaságban neked szerintem a sör a legjobban ajánlott, abból 1-2 üvegtől nem lesz semmi bajod. Egy idő után ezt a mennyiséget megszokod, akkor felmehetsz 3-4 üvegig, az maximálisan elégnek tűnik bármelyik társaságba.

- soha ne éhgyomorra igyál, mindig egyél előtte valamennyit (a nehezebb, zsírosabb étel jobb, mint a chips)

- nemrég olvastam egy ausztrál tanulmányt, amely szerint a másnaposságot meg lehet előzni/nagyban lehet csökkenteni, ha az alkohol ivása előtt körtét eszünk. Nem tudom, hogy ez mennyire működik a gyakorlatban, de érdekes lenne letesztelni. Mondjuk ritka az olyan háztartás, ahol egész évben van körte.

2015. aug. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, sose lesz ilyen társaságod. De az alkoholista társak nélkül meg lehet lenni. Sőt , normális társaságod is lehetne.
2015. szept. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!