Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Napi 2-3 dl HÁZI vörösbor...

Napi 2-3 dl HÁZI vörösbor egészségesnek mondható?

Figyelt kérdés
Vagy aki naponta megiszik ennyit, az már alkoholistának számít?
2015. szept. 14. 07:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

Azt az embert nevezzük alkoholistának, aki mértéktelenül iszik, ÉS sokat iszik (van erre egy táblázat is valahol), ÉS nem veszi észre magát.


Vörösborból lényegtelen milyet iszol. Férfiaknál napi 2-3dl, nőknél 1-2dl az ajánlott.

2015. szept. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Van aki szerint alkesz, szerintem egészséges.
2015. szept. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Mittudomen, nagyapam minden ebed utan megivott egy pohar bort, semmi kulonleges minoseg (de nem is kannas) oszt megis 94 evig elt.
2015. szept. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha rendszeresen teszi és nem tud lemondani róla mondjuk hónapokra akkor bizony alkoholista.


[link]


A házit meg nem tudom minek hangsúlyoztad ki ennyire, az teljesen mindegy. Ha az ízlik neki azt issza. :)

2015. szept. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi olyan problémája, ami miatt nem kéne alkoholt innia, akkor jót tehet egy kis vörösbor. Mondjuk a 3 dl nekem már soknak tűnik. 1-2 dl-t szoktak mondani.

De ha ezt azért issza minden nap, mert anélkül nem tud meglenni, akkor nyilván nem egészséges.

2015. szept. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért hangsúlyoztam ki a házit, mert azt tudjuk, hogy szőlőből van. A nagyüzemi borok sok esetben külföldről behozott mustsűrítményből készülnek. Persze tisztelet a kivételnek...
2015. szept. 14. 13:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Az alkoholista nem a mennyiségtől lesz az, hanem a rendszerességtől és attól, hogy függővé válik. Ha valaki napi 1 deci bort megiszik, csak akkor alkoholista, ha ragaszkodik is ahhoz az 1 decihez, és nem tud anélkül lefeküdni, hogy meg ne inná. Nem kell nonstop részegnek lenni ahhoz, hogy alkoholfüggő legyen valaki.


Szerintem napi 2-3 deci bor túlzás.

2015. szept. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, de ami házi vörösbort én kóstoltam, az nagyon gyenge volt, biztos nem 12-14 fokos, mint a profi vörösborok.

Szóval talán a házi vörösben nincs annyi 'alkohol", mint gondolnánk.

Egy evéshez meg 2-3 deci innivaló nem sok, akármi is az, bor vagy sör, vagy szörp, vagy víz. Ami illik az ételhez.


Szerintem nem sok 2-3 deci. Hogy egészséges-e, az biztos függ attól is, hogy mivel issza valaki. Magában biztos elég 1deci is, ha csak egészségre issza valaki.

2015. okt. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

#1 "mértéktelenül iszik, ÉS sokat iszik (van erre egy táblázat is valahol), ÉS nem veszi észre magát." ennél nagyobb hülyeséget nem mondhattál volna.


A 7-es mondja jól. Egyébként nekem sok lenne.

2020. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9: mivel írtam mást a #7-hez képest? Inkább értelmezésbeli problémák vannak, nem? Én sem azt írtam, hogy attól alkoholista valaki, mert sokat iszik, hanem felsoroltam, majd közé írtam egy ÉS-t, ami azt jelenti, hogy mindegyik vonatkozik rá, amit írtam.
2020. szept. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!