Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A forralt bor jó olcsó borból...

A forralt bor jó olcsó borból is? Kell hígítani vízzel?

Figyelt kérdés

esetleg néhány tanács hozzá? most csinálok először, a hétvégén

milyen bort érdemes venni hozzá?


2015. okt. 6. 08:40
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
méz, fuszerkeverek, citrom, narancs eddig amit tervezek rakni bele
2015. okt. 6. 08:41
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó borból jobb, lehet higítani kis vízzel, én fahéjat, szegfűszeget és szegfűborsot szoktam beletenni, kevés cukrot, száraz vörösborból szeretem.
2015. okt. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
mit jelent a jó?
2015. okt. 6. 09:25
 4/18 Mojjo ***** válasza:
73%

Lehet bármilyen borból, de tanninban viszonylag szegény, természetesen száraz, lendületes, minőségi (!) vörösborból a legjobb. Egy jóféle kadarka, bizonyos kékfrankosok, vagy pinot noirok pl általában jók hozzá - de nehéz általánosságban beszélni.


Egyébként nem, nem jó olcsó borból, kicsit sem. Egy összetett rendszer egésze az élet legtöbb területén mindig csak pont annyira jó, amennyire a leggyengébb láncszeme jó. Ha bármilyen ételt/italt akarunk készíteni, és az egyik hozzávalója - főleg, ha az a legfontosabb hozzávalók közül kerül ki - gyenge minőségű, akkor az egész az lesz. Sokak szemében szentségtörés drága borokat elforraltborozni, számomra teljesen érthetetlen okokból - hiszen, ha egyébként megtehetnénk, hogy minőségi dolgokat/eszünk iszunk, sőt, magában borozásnál meg is tesszük, akkor forralt borozásnál miért is szivatjuk magunkat alacsony minőségű gagyival?


Ha szeretnél konkrét borajánlatot, szívesen összeszedek párat.


Ja igen, érdemes megnézni, segíthet a hogyan készítsd részben:

https://www.youtube.com/watch?v=0-MQOCsDERw

2015. okt. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy olcsó vagy drága borból készíted, a lényeg, hogy finom bor legyen.
2015. okt. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Mojjo ***** válasza:
100%
Hehe, mondjuk van igazsága az utolsó hozzászólónak :D
2015. okt. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

Nyilván jó borból jobb, de eredetileg azért lett feltalálva, hogy a kissé már megbuggyant bort is meg lehessen inni. Szóval jó az ócskább borból is, ha nem túl sznob az ember. Azért ne a műanyag flakonos 200 forintosból csináld, de egy 10ezres bort is vétek lenne ilyenre használni. :D Száraz legyen. Lehet vörösből, fehérből, roséból is csinálni, ízlés dolga.

Kevés vizet adj hozzá, de hígítani nem kell. A fűszerkeverékben van minden, ha azt használsz. De lehet bele rakni sokféle mást is, receptekkel tele van az internet, hosszú lesz a tél, végig lehet próbálni. Egy kis chilipaprikát azért dobhatsz a keverék mellé szerintem.

2015. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Mojjo ***** válasza:
100%

"Szóval jó az ócskább borból is, ha nem túl sznob az ember. Azért ne a műanyag flakonos 200 forintosból csináld, de egy 10ezres bort is vétek lenne ilyenre használni."


Sosem értettem, miért sznobság az, hogy ha valaki megteheti, akkor nem az ócska minőségre törekszik. Ha ócska borból csináljuk ócska eredményt kapunk, ez ilyen egyszerű. Ha erre van keret, akkor ez van, semmi elvi gond ezzel, de ha van jobbra is keret, akkor mi a túróért választaná bárki az ócskát, csak azért, hogy jajj, nehogymár sznob legyen? Minőségi végeredményt minőségi alapokból lehet előállítani, bármiről is legyen szó.


És aligha vétek bármiféle, amúgy értékekkel rendelkező végeredmény érdekében magas minőségű alapanyagot felhasználni. Persze, egy olyan végeredményért, ami biztos, hogy nem bír semmiféle értékkel - jelen esetben gasztronómiai hulladék, mint egy VBK mondjuk -, nyilván vétek felhasználni minőségi alapanyagot, de a forraltbor képes igencsak magas kulináris élményt nyújtani _megfelelő alapanyagokból készítve_, szóval nem kell belőle sajnálni semmit - persze, ameddig a takarónk ér. Meg többet ésszel, mint pénzzel, nem minden jó, ami drága, és nem minden rossz, ami olcsó, de ez már tökmás kérdés.

2015. okt. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Phoney ***** válasza:
54%

„Egy összetett rendszer egésze az élet legtöbb területén mindig csak pont annyira jó, amennyire a leggyengébb láncszeme jó.” – bartenderek szeretik még ugyanezt emlegetni a koktélokkal kapcsolatban, de a fűszerezett boroknál és koktéloknál egyaránt gyakran tapasztaltam, hogy ez gasztrokulturális vágyálom, azaz – bizonyos korlátok közt – nagyon is fel lehet javítani a gyengét. Más kérdés, hogy itt nem komolyabb értékek hozzáadásáról van szó, hanem kiegyensúlyozatlan ízek kiegészítéséről, elfedéséről.

Nem azt mondom, hogy egy jól elkészített forralt borban ne hálálná meg magát a minőségi bor, sőt, érdemi édesítés nélkül én sem indulnék ki másból, de a cukor és a fűszerek együtt csodákra képesek. Feltéve persze, hogy az ember nem feltétlenül a bort akarja megtalálni a forralt borban, hanem külön italként kezeli, mint az emberek általában.

2015. okt. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Mojjo ***** válasza:

Nem tudom, phoney, ha egy jó, harmonikus forraltbort készítünk, akkor erősen ki szokott lógni, ha az alapanyag gyenge. Ha a forraltborunk olyan, hogy mindenből annyit szórunk bele, amennyit nem szégyellünk - és nemv agyunk szégyellősek -, akkor persze, nagyon jól fogalmaztad, el lehet fedni az alapízeket. A forraltbor egy új ital, de bor alapú, és egy jó forraltbornál annak az íze is a meghatározó elemek között van. Ha nincs köztük, mert tényleg, csordultig teletömtük mindennel, akkor az más, de akkor tényleg mindegy is minden.


Amúgy persze, tudom, azt, hogy egy bor sz@r, sok mindennel lehet fedni, a cukor és fűszerek nagyon jók ehhez. De nem igazán érzem úgy, hogy ez egy jó út. És tényleg, egy jól elkészített forraltboroknál frankón kiérződik az alapbor karaktere. Legalábbis én így tapasztalom, és elég sokat szoktam kísérletezgetni forralt borral telente.

2015. okt. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!