Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Pilsner urquell sört miért...

A Pilsner urquell sört miért tartják a legjobb cseh sörnek? Ihatatlanul keserű!

Figyelt kérdés
2015. okt. 7. 00:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Gösser, Heineken, Miller, ezeket rendszeresen iszom, és nincs borzalmas ízélményem tőlük. Vagy lehet egy rossz szériát fogtam ki a Pilsnerből?
2015. okt. 7. 00:11
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerűen csak rossz ízlésed van sörök terén. Heineken például a legalja, majdhogynem már édes. Miller valami amerikai lötty.. Se a kávéjukban, se a sörükben nincs erő, nincs érték, se tardíció.
2015. okt. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom, a Heinekennek csak a neve nagy, mindig is egy rossz sör volt... A Miller szintén. Az árához képest pocsék. Viszont Pilsnert már olyan régen ittam, hogy nem mernék állást foglalni.
2015. okt. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Mojjo ***** válasza:
75%
Na igen. A sör keserű, az a dolga. (Legalábbis alapesetben.) A keserűsége pont, hogy azt jelzi, hogy igen, ez egy jó sör, mert valóban látott elég ideig elég komlót. Ha nem szereted a keserű ízt, nem a sör a te italod. Legalábbis nem a pilseni típus. (Megoldás: vagy marad a gagyi, ami pont azért nem keserű, mert gagyi, vagy keresel kevésbé keserű típusú söröket a pilseni helyett, amik megfelelő minőség mellett is kevésbé komlózottak, mint pl a bock.)
2015. okt. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mojjo ***** válasza:

Vaaaagy kipróbálsz pár ilyet:

[link]


És egyből átértékeled, hogy mi a keserű :D

2015. okt. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A pilseni típusú sörök általában keserűek. Én Ulm-ban ittam egy helyi sört az egész jó volt, a nevére nem emlékszem barna üvegben volt, viszont volt egy zöld üveges pilseni változata, az szintén keserű volt.
2015. okt. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%
A Pilsener Urquell egy jó sör, ittam üvegest, frissen csapoltat s hazájában, sőt voltam Pilsenben a múzeumban is, s ott is ittam, szerettem és szeretem...a rendes sör keserű is a komló miatt és nem adnak hozzá kukoricát sem...
2015. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Van kevésbé komlós sör is, kóstolj olyanokat. Ajánlom a barna söröket, illetve a portereket.
2015. okt. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A cseh sörök keserűbbek az átlagnál.

Próbáld meg a Soproni 1895-t, az is hasonló.


Igyál barna sört, az nem olyan keserű (Pécsi SZalon).

Vagy valami jó kis angol sört (Guiness, Fullers FSB, GoldenP). Ebben nem lehet csalódni.

2015. okt. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%
Épp Pilsnert iszom, szerintem egész jó kis sör. Keserű, de egy sör milyen legyen? Ha édesre vágyom, akkor üdítőitalt iszok. (Amúgy szerintem a Guiness egy borzalmas sör, hogy az utolsóra is reagáljak) :P
2015. okt. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!