Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes pálinkafőzőt venni?...

Érdemes pálinkafőzőt venni? (én nem szeretem a pálinkát, de talán jó csereértéke lehet)

Figyelt kérdés

Honnan lehet tudni, hogy ha a pálinka rossz lett? (metilalkohol)

Onnan is jön az ötlet, hogy van egy jó szilvafánk, de a legtöbb szilva túlérett, vagy éretlen, és sok hullik le, sok a madárlátta, a nagy részét a kutya kapja így meg.


2015. aug. 27. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Van egy ún. Házi Pálinkafőzés szakkönyv ami nagyon tartalmas és minden tanács megtalálható benne.


de itt egy cikk a metilalkohollal kapcsolatban pl.:

[link]


Érdemes venni pálinkafőzőt, de több gyümölcsöt kellene még szerezni.

2015. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csak 1 fád van nem érdemes , ki főzetni meg drága nem éri meg főleg ha nem is iszod. Ha mégis akkor vegyél egy kicsit használtan reális áron 30-40 literes is elég de dupla falú legyen
2015. aug. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem érdemes pálinkafőzőt venni, ha nem tudsz sokat főzni. Kivéve, ha sok a szabadidőd és hobbinak szánod a dolgot.

A főzés nem olyan egyszerű, mint a tojásfőzés, hogy felteszed, és kész. Sok a buktatója.

Próbálj keresni valakit az ismerősök között, akinek van főzője, és felében kifőzi neked. Vagy ha elég sok a szilva, akkor főzdébe is elviheted, a legtöbb helyen kis adagnak is örülnek (hozzácsapják egy nagyobb adaghoz), mert most, hogy adóztatják, nem sokan viszik a gyümölcsöt főzdébe, inkább illegális módon főzetik.

2015. aug. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Közben én is arra jutottam, hogy nem érdemes megvenni. Egyrészt a főzés bonyolultsága, másrészt a mennyiség miatt.
2015. aug. 28. 06:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!