Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hallottam azt, hogy ha szívósz...

Hallottam azt, hogy ha szívószállal iszunk meg egy felest vagy egy üveg sört akkor nagyon kevéstől is nagyon berúghatunk. Ez igaz?

Figyelt kérdés

Egy haverom mondta, azt állítja ki is próbálta, és ő 1 felesttől konkretan a földön csúszott, pedig alapból sokat bír inni.

Ha ez igaz, akkor tudna nekem valaki valami magyarázatot adni erre? Hiszen attól, hogy szívószállal isszuk az italt, attól nem jut több alkohol a szervezetünkbe.



2015. okt. 31. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

a száj nyalkahartyajan elkezd igy szivodni,hamar ut be. és a gyomor nyalkahartyajan megint fel fog szivodni. ha jól tudom

én úgy csinalnam, hogy nem nyeled le egyből, hanem tartod a szadban kicsit.

a haverod tortenete elég kamu, egy felestol nem fog részeg lenni, ha amúgy bírja a piát. de valóban jobban beut ha kis kortyokban iszod.

egyéb trükkök az olcso bebaszashoz:ne egyel előtte, csak valami könnyűt max, de semmiképpen se zsirosat

2015. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
#1 válaszához azt fűzném hozzá, hogy a felszívás alatt a száj belső felületén át jóval nagyobb felületen szívódik fel, tehát összességében gyorsabb a felszívódás, gyorsabban alakul ki a vérben a magasabb alkohol-szint.
2015. okt. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy gyorsabban szívódik fel a nyálkahártyán keresztül, de ez a "gyorsaság" nem érzékelhető test szinten. Ergo, nem igaz.


Úgy van ahogy írtad. A szervezetbe jutott alkohol mennyisége határozza meg, hogy mennyire rúgsz be. A részeg állapot kialakulásának a sebességén lehet változtatni, lásd sör, vagy pálinka. Nyilván a sörtől lassabban rúgsz be.


Egyébként a szívószál már csak azért is baromság, mert attól mert valamit szívószállal iszol, nem tartod több ideig a szádban. Tehát még a nyálkahártya felszívódást sem segíti.

2015. okt. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 31. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!