Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szlovákiában vettem 12 százalé...

Szlovákiában vettem 12 százalékos Kozel sört. Itthon rádöbbentem az nem az alkoholszázalék. Akkor mi?

Figyelt kérdés

Oldalàra rairva alc:4,8 %

A kozel logo alatt amit elsore eszrevesz az ember 12 szazalek. es van egy csomo fele. semmi bajom vele finom,habos, olyan mint egy magyarorszagon kaphato kozel csak nem ertem.



2015. nov. 11. 23:01
 1/7 anonim válasza:
100%
szárazanyagtartalom
2015. nov. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
foknak is mondják, bár sosem tudtam mi a különbség a fok és a % között. Úgyhogy valószínű az 1. válaszolónak van igaza és ennek kell utánanézni, mi is az :)
2015. nov. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

előző vagyok. A fok talán mégsem az, hanem egy 3. dolog, bocsi. Illetve Nem alkohol fok...

[link]

2015. nov. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
90%
Csehországban szinte mindenhol ez a fokszám van megadva az itallapokon a sörök mellett, gondolom ott ez kötelező. De nem hinném, hogy % jelet láttál a 12 mellett, az inkább ° volt (12°).
2015. nov. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk a Zlaty Bazanttal volt uez. 12% az üvegre írva. Nagynéném mondja, jézus, ez 12%-os?

Alig tudtam meggyőzni, hogy nem, különben már az asztal alatt aludnánk mindketten (ittam már 12%-os sört, hát... három korty után szédültem :D).


Nem tudom, mi az a 12%, mert a sör csak 4,5-ös.

2015. nov. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Balling-fok lesz az.
2015. nov. 13. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Az a szám az extrakttartalom, más néven szárazanyag tartalom.Szlovákiában pl. ezt a számot tüntetik fel jól látható módon.Szlovákiában limitált kiadásban karácsonytól szilveszterig elérhető a 24-es Zlatý Bažant.Ha magas szesztartalmú sört akarsz inni akkor javaslom a fekete Fux dán sört, amit pl. literes dobozos sörként megtalálsz.Alkoholtartalma 10% V/V
2015. nov. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!