Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen alap whisky-ket kóstolj...

Milyen alap whisky-ket kóstoljak meg, hogy megtudjam melyik típus is jön be nekem, már ha bejön valamelyik?

Figyelt kérdés
2015. dec. 14. 16:41
 1/5 Phoney ***** válasza:
79%

Ha tényleg alapwhiskyket kóstolsz meg, akkor abból nem igazán tudod meg, mennyire jön be az a whiskyfajta általában, mert nem fogod tudni, hogy ami zavar, az stílusjegy vagy hiba.


Ha pl. bourbönből a fehér Jim Beamet választod, akkor azt ihatatlannak találhatod, ha a Heaven Hill-t, azt esetleg túl ízetlennek.


Ha tudnánk, hogy kábé milyen színvonalú rövidekhez szoktál, illetve mennyiért akarsz „alapwhiskyt” venni akkor azért könnyebb lenne ajánlani.

2015. dec. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jogos a kérdés, hát olyan max 10k körül szánnék rá, később ha már tudom mit is kellene vennem akkor talán vennék drágábbakat is
2015. dec. 14. 17:08
 3/5 Phoney ***** válasza:
56%

Amik szerintem jó példák 1-1 whiskyfajtára 10e alatt:


Blended Scotch: Johnnie Walker Black Label, esetleg Ballantine's 12


Malt Scotch: Tomatin 12 (Igazából bármilyen single/blended malt scotch-ot nyugodtan kipróbálhatsz, ami legalább 10 éves, de a leggyakoribbaknak számító Glenlivet és Glenfiddich jóval kevésbé karakteresek, mint a többség. A single malt és blended malt közt egyébként csak földrajzi különbség van, mindkettő tiszta skót malátawhisky.)


Malt Irish: Bushmills Malt 10


(A mezei „Irish whiskey” blended whiskyt takar, de abból az egyetlen értelmesebb, amit kótoltam, a Busmills Black Bush volt, és az nem egészen tipikus ír blend, meg szerintem ár/értékben sem erős.)


Bourbon: Buffalo Trace, Old Grand Dad, Jim Beam Black, Evan Williams Single Barrel


Canadian Blended: Crown Royal


(Kanadaiból sem csak blended whisky létezik, de csak azt kóstoltam eddig)

2015. dec. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Most már van miből választani

2015. dec. 15. 17:54
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Kanadai single malt whiskyből a Glen Breton az, amit érdemes megkóstolni.
2015. dec. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!