Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ki talalta ki, hogy ottelobol...

Ki talalta ki, hogy ottelobol es delivaribol nem lehet kereskedelmi bort csinalni?

Figyelt kérdés
Es persze miert. Ok nem borszolok, es? Ettol meg lehetnek iszonyat finom borok belolluk, szerintem ezt a szabalyt ugy alkottak, hogy aki krealta az szemelyesen nem szerette valami miatt, es ha o nem, akkor senkisem! Kb mint a Benes dekretumnak annyi ervenye van ennek a szabalynak is 2015ben.

2015. dec. 15. 14:17
1 2
 1/18 Mojjo ***** válasza:
82%
Az othello, meg a delivári direkttermő fajták. Direkttermő fajtákat, amennyire tudom, az egész európai unióban (de az sem kizárt, hogy az egész világon, legalábbis ahol hagyományai vannak a borkészítésnek) tilos borkészítésre felhasználni. Ennek az oka az, hogy magas a pektintartalmuk, ami a borkészítés során metilalkohollá alakul(hat), így potenciálisan veszélyesnek ítélték őket. Semmi köze személyes nemszeretéshez.
2015. dec. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
12%
Észlény
2015. dec. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A metilalkohol tartalmuk miatt tiltott a dierkttermőkből bort készíteni.
2015. dec. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Phoney ***** válasza:

A direkttermők metanoltartalma kissé ellentmondásos téma: mindenhol olyan mennyiségeket emlegetnek velük kapcsolatban, aminek a pálinkában (szeszfokra vetítve is!) a sokszorosát engedik meg (és a tesztek szerint a magyar márkák ezt általában meg is közelítik). Pálinkában maximum 1250 g/hlf megengedett, ami pl. egy 15%-os borra vetítve 187 g/hl, azaz 1870 mg/l! Valszeg senkise látott még 1870 mg/l fölötti metanoltartalmú otellót, de 500 fölöttit se nagyon...


Persze meg lehet okolni azzal, hogy nagy tételben cefrézett pálinkánál elkerülhetetlen ez a mennyiség (még ha egyébként bőven túl is megy az orvosi ajánlásokon), a szőlőnél meg egyszerűen csak be kell tiltani 1-2 amúgy sem túl értékes fajtát, és máris kiszűrték a magasabb metanoltartalmú borokat. (Tény, hogy minden italnál csak annyit engednek meg, amennyit a lobbi szerint muszáj.)

2015. dec. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Mojjo ***** válasza:
Én konkrétan soha nem láttam még számszerűsített metanolértékeket amúgy, direkttermő fajtánából szűrt boroknál, pedig érdekelne.
2015. dec. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Mondtam en, hogy egyedi serelmek allnak minden mogott!
2015. dec. 16. 16:50
 7/18 Mojjo ***** válasza:
Igen, mondtad. Már akkor is hülyeséget mondtál. Felesleges megismételni.
2015. dec. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
6: De ha te akarsz, nyugodtan csinálj otthon otellóból bort. Ismerek pár embert, aki csinálja és issza, hát nem lett tőle okosabb egy sem.
2015. dec. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nana, nem kell durvulni! A megoldas! Ki kell nemesiteni egy uj fajtat, ami magaban hordozza az otthelo minden elonyet! Ki ismer kutato intrzeteket, akik nemesitessel foglalkoznak?
2015. dec. 16. 18:31
 10/18 anonim ***** válasza:
Jajj, hagyjuk már.
2015. dec. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!